Саудівська Аравія віддана Статуту ООН та неприйняттю будь-якого порушення суверенітету всіх країн – посол Королівства Саудівська Аравія в Україні

Ексклюзивне інтерв'ю агентства "Інтерфакс-Україна" та "Україна по- арабськи" з послом Королівства Саудівська Аравія в Україні Мухаммадом Сулейманом аль-Мусгер аль-Джибрін.

- Міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фейсал бін Фархан прибув з несподіваним візитом до Києва, зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та іншими посадовими особами та погодив пакет раніше оголошеної допомоги. Чи є зміни в позиції Ер-Ріяда з питання війни в Україні, тим більше, що королівство піддалося критиці за те, що воно стало на бік Росії у війні проти України?

 

Відповідно до вказівок Хранителя двох священних мечетей короля Салмана бін Абдель Азіза Аль Сауда - нехай зберігає його Бог - і під керівництвом Його Королівської Високості наслідного принца і прем'єр-міністра принца Мухаммеда бін Салмана бін Абдель Азіза - нехай зберігає його Бог - Королівство прагне гуманітарної та надзвичайної допомоги країнам, які постраждали від стихійних чи гуманітарних лих, і надавати підтримку всім країнам і народам без дискримінації та будь-яких інших мотивів, виходячи з усвідомлення СА важливості її гуманітарної ролі на міжнародному рівні.

Його Високість кронпринц приділяє велику увагу здійсненню гуманітарних зусиль поряд з політичними зусиллями з різними країнами для досягнення мирного рішення щодо припинення російсько-української війни в рамках прагнення Його Високості домогтися регіональної та глобальної безпеки, миру та стабільності.

 

- Ваше превосходительство, чи вважається позиція нейтралітету позитивною у таких кризах? Яку роль можуть відігравати нейтральні держави?

 

Нейтральна і виважена позиція Саудівської Аравії в російсько-українській війні сприяла успіху посередництва під керівництвом Його Високості наслідного принца за суто гуманітарними принципами, що призвело до звільнення 10 іноземних бранців - громадян Королівства Марокко, Сполучених Штатів Америки, Сполученого Королівства, Королівства Саудівська Аравія. Республіки Хорватія, які перебували в полоні у збройних сил Росії.

 

- У жовтні 2022 року Королівство оголосило про пакет гуманітарної допомоги для України, що відповідає позиції Саудівської Аравії в підтримці країн і народів, які зазнають різних криз. Яку роль у світі грає СА у гуманітарних питаннях?

 

Ініціатива Королівства з надання гуманітарної допомоги Україні на суму 400 мільйонів доларів США, що включає електрогенератори та предмети медичного призначення, має велике значення у світлі гуманітарних умов, з якими стикається український народ усередині, особливо суворої зими.

 

Раніше Королівство надало лінією Центру допомоги короля Салмана, Всесвітньої організації охорони здоров'я та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців медичну допомогу та матеріали для притулку біженців з України на суму 10 мільйонів доларів США, призначених для українських біженців у Польщі.

 

За останні роки Саудівська Аравія надала гуманітарну допомогу вартістю понад 96 мільярдів доларів для 156 країн.

 

Королівство Саудівська Аравія завжди було серед 10 провідних країн світу з надання допомоги, а 2021 року Королівство посіло третє місце у світі з надання гуманітарної допомоги.

- Ваше превосходительство, дозвольте запитати, що надало Королівство громадянам України, які перебували на його території під час війни?

 

Після початку російсько-української війни компетентні органи в Королівстві з королівських указів та з гуманітарних міркувань виступили з ініціативою про продовження віз українських туристів, бізнесменів та сімей у Королівстві терміном на три місяці з можливістю їхнього продовження без стягнення з них будь-яких зборів чи штрафів.

 

- Його Високість наслідний принц, прем'єр-міністр Мохаммед бін Салман провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським у жовтні 2022 року та підтвердив позицію Королівства на підтримку всього, що сприяє деескалації, та готовність країни продовжити посередницькі зусилля. Чи можна покладатися на іноземне посередництво у припиненні війни в Україні?

 

З початку війни Королівство зайняло виважену позицію щодо російсько-української кризи. Вона віталася обома країнами, які мають міцні відносини з СА у кількох областях. Наслідний принц прагне використати ці відносини задля досягнення мирного вирішення війни.

 

З самого початку кризи Його Високість зробив посередницькі зусилля між двома країнами для досягнення політичного рішення, щоб покласти край війні як його внесок у підтримку міжнародної безпеки та стабільності. СА підтримує міжнародні зусилля щодо зниження напруженості та ескалації між Росією та Україною, а також щодо ініціювання заходів для забезпечення відновлення стабільності та створення умов для переговорів, що ведуть до мирного та політичного врегулювання кризи на основі Статуту Організації Об'єднаних Націй та принципів міжнародного права.

– Саудівська Аравія була серед 141 країн, яка проголосувала за резолюцію ООН про виведення російських військ з України. Чи може ця позиція вплинути на відносини між Ер-Ріядом і Москвою? 

 

Позиція Королівства та його голосування на підтримку резолюцій Організації Об'єднаних Націй, прийнятих щодо української кризи, випливає з прихильності дотримання всіма країнами Статуту Організації Об'єднаних Націй та принципів міжнародного права та нашого повного неприйняття будь-якого порушення суверенітету всіх країн. Королівство заявило про чітку позицію щодо російсько-української кризи, заснованої на принципах міжнародного права. Воно підтвердило свою підтримку всіх зусиль, спрямованих на вирішення української кризи шляхом діалогу та дипломатії, а також продовження роботи з реалізації домовленостей, укладених між зацікавленими сторонами та схваленими Радою Безпеки у Резолюції 2202 з питань регіональної безпеки та врегулювання конфлікту на сході України. 

- Чи можете ви розповісти про зміст угод, підписаних під час візиту? 

 

Під час візиту Його Високості міністра закордонних справ принца Фейсала бен Фархана Аль Сауда в Офісі Президента України було підписано два документи як документацію пакету допомоги Саудівської Аравії Україні в гуманітарній сфері, рішення про виділення окремого пакету підтримки у розмірі 400 млн доларів. 

Генеральний Спостерігач Центру Короля Салмана Абдулла Аль-Рабіа та віце-прем'єр-міністр з питань реконструкції України та Міністр громад, регіонів та розвитку інфраструктури Олександр Кубраков підписали спільну програму співробітництва Міністерства у справах громад, регіонів та інфраструктури та Центру гуманітарної допомоги ім. короля Салмана на суму 100 млн. доларів США. Генеральний директор Фонду "Розвиток Саудівської Аравії" Султан бін Абдул Рахман Аль-Муршед та міністр енергетики України Герман Галушенко підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо гранту Саудівської Аравії для фінансування нафтових деривативів у розмірі 300 мільйонів доларів. 

Текст: 

Мохаммад Фараджаллах (головний редактор ІП "Україна по-арабськи") 

Максим Уракін ("Інтерфакс-Україна")

Поділитися публікацією:
Читайте також
Интервью
Саудовская Аравия привержена Уставу ООН и неприятию любого нарушения суверенитета всех стран – посол Королевства Саудовская Аравия в Украине
Дипломатія
У Києві відбулася зустріч Президента України з головою МЗС Саудівської Аравії
Політика
Саудівська Аравія вирішила змінити підхід до Ірану
Головні новини
Близький Схід
Провал The World: що сталося зі штучними островами, на які Дубай витратив $15 млрд
Економіка
Єгипет закупив 470 тис. тонн пшениці, з яких 120 тис. тонн – української
Політика
Презедента України Зеленський прибув до Катару
Читайте в розділі
Статті
Тель-авівський капкан
Статті
Арабські нотатки на полях мальтійської зустрічі
Арабські нотатки на полях мальтійської зустрічі /автор: Мохаммад Фараджаллах
Статті
ЗМІ: Іранська ракета Fattah здатна подолати будь-яку систему ППО
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.