Переворот на півдні Ємену: сепаратисти захопили контроль над Аденом, уряд втік

Південна перехідна рада взяла під контроль південні провінції

Головне сепаратистське угруповання Ємену, Південна перехідна рада (STC), заявило про встановлення широкого контролю над півднем країни, включаючи портове місто Аден, яке десятиліттями слугувало базою для міжнародно визнаного уряду. Високопоставлені чиновники, включаючи голову президентської ради та прем'єр-міністра, залишили місто.

Цей крок, що є фактичним переворотом, став результатом військової операції під кодовою назвою "Багатообіцяюче майбутнє", розпочатої минулого тижня. "Вісім південних губернаторств перебувають під захистом Південних збройних сил", – заявив представник STC Амр аль-Бідх. Він додав, що STC не наказувала лідерам уряду залишати Аден.

Голова Президентської керівної ради Рашад аль-Алімі, який зараз перебуває в Ер-Ріяді, заявив, що дії STC "підривають легітимність міжнародно визнаного уряду" та порушують угоди про розподіл влади.

STC, яка раніше отримувала підтримку від ОАЕ, прагне до більшої автономії для півдня, що був незалежною державою до об'єднання з північчю у 1990 році. Хоча STC входила до складу єдиного антихуситського уряду, напруженість щодо контролю над територіями постійно зберігалася.

Захоплення Адена сепаратистами є серйозним ударом по зусиллях Саудівської Аравії зі створення єдиного фронту проти хуситів, яких підтримує Іран. Цей переворот демонструє повний провал саудівської стратегії та вкотре викриває глибокі протиріччя всередині антихуситської коаліції.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Різне
"Лікарі без кордонів": Умови в лікарнях Гази та Судану жахливі, незважаючи на перемир'я
Президент MSF заявив, що допомога використовується як зброя, а медики зазнають нападів
Близький Схід
Зруйнований південь Лівану: Ізраїль продовжує удари, незважаючи на перемир'я
Населення не може повернутися додому по обидва боки кордону через безперервну ескалацію
Різне
Безжальна війна в Судані: Африканський Союз засуджує "зростаючі звірства" проти цивільних
Голова АС заявив про "зростаючі звірства", закликавши до негайного перемир'я
Різне
"Жовта лінія — це новий кордон": Глава армії Ізраїлю заявив про нові рубежі в Газі
Заява начальника генштабу свідчить про намір зберегти військовий контроль над частиною анклаву
Главные новости
Разное
В Иране задержали нобелевскую лауреатку Наргес Мохаммади
Экономика
Кувейт ускоряет строительство железной дороги ССАГЗ для укрепления региональной интеграции
Проект назван стратегическим приоритетом для углубления экономических связей
Ближний восток
"Вы не можете воевать со всеми": Посланник США призывает Израиль заключить сделку с Сирией
Том Баррак назвал Сирию "самым простым шагом" для Израиля на пути к миру
Читайте в разделе
Різне
На востоке Турции снегопады заблокировали более 20 дорог
Різне
Во Львове прошла конференция об истории оккупации Палестины
Різне
ООН: Израиль блокирует поставки топлива, необходимого для перекачки воды в северную часть Газы
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.