Талібан заявив про авіаудари Пакистану по афганській столиці

Пакистанські військові у ніч проти п’ятниці завдали авіаударів по столиці Афганістану Кабулу та об’єктах поблизу міжнародного аеропорту міста Кандагар на півдні країни.

Про це заявив речник уряду "Талібану" Забіхулла Муджахід, передає Укрінформ з посиланням на Aljazeera.

За даними Муджахіда, в Кабулі пакистанські військові влучили в житлові будинки, внаслідок чого щонайменше четверо людей загинули та ще 15 зазнали поранень.

Представник "Талібану" додав, що на місці ударів у столиці тривають рятувально-пошукові роботи і вже відомо, що серед загиблих є жінки і діти.

У провінції Кандагар, поінформував речник афганського уряду, пакистанський літак завдав удару по паливних складах приватної авіакомпанії "Kam Air" поблизу міжнародного аеропорту Кандагар, розташованого за 16 кілометрів від однойменного міста - адміністративного центру провінції та другого за величиною в Афганістані.

Видання зазначає, що між Пакистаном та Афганістаном уже третій тиждень тривають активні бойові дії, які загострилися 26 лютого після спроби афганських сил наступати вздовж спільного кордону у відповідь на повітряні атаки урядових військ Пакистану на пакистанський Талібан.

Пакистан стверджує, що не атакує цивільне населення, однак заяви про жертви з обох сторін важко перевірити незалежно.

Ісламабад звинувачує Кабул у переховуванні бойовиків пакистанського "Талібану", який взяв на себе відповідальність за серію смертельних нападів у Пакистані, та філії "ІДІЛ" у провінції Хорасан. Афганська влада заперечує ці звинувачення.

Місія ООН в Афганістані заявила, що внаслідок військових операцій Пакистану з 26 лютого по 5 березня там загинули 56 мирних жителів, зокрема 24 дитини.

Пакистанські офіційні особи підтвердили, що в останніх бойових зіткненнях загинули близько 12 солдатів та 27 дістали поранення, тоді як "Талібан" стверджує про вбивство понад 150 осіб.

За даними ООН, близько 115 тисяч людей з обох сторін були змушені покинути свої домівки.


Нагадаємо, що наприкінці лютого міністр оборони Пакистану Хаваджа Мохаммад Асіф заявив, що його країна вичерпала «терпіння» і тепер вважає себе у «відкритій війні» з сусіднім Афганістаном після того, як обидві сторони завдали ударів, що Ісламабад назвав афганським транскордонним нападом.

مشاركة هذا المنشور:
أخبار مشابهة
Політика
Пакистан оголосив «відкриту війну» з Афганістаном: чому воюють колишні союзники
الأخبار الرئيسية
سياسة
سيبيها يدعو الشركاء لاستراتيجية ضغط جديدة على روسيا
وزير الخارجية الأوكراني يطالب بتجفيف مصادر تمويل الآلة الحربية الروسية وتحطيم أوهام بوتين في تحقيق أهدافه عسكرياً
سياسة
زيلينسكي يهنئ الأوكرانيين بيوم الأب
الرئيس الأوكراني يشيد بدور الآباء في الدفاع عن أوكرانيا ويؤكد: كونك أباً في أوكرانيا اليوم هو شجاعة خاصة وحب خاص
سياسة
أوكرانيا تستهدف محطة نفطية وميناء وثلاثة جسور للعدو في ضربات دقيقة
القوات الأوكرانية تدمر محطة "تيس-تيرمينال-1" في كيرتش وميناء "قوقاز" الروسي، وتقطع خطوط إمداد رئيسية عبر جسور القرم وزاباروجيا وخيرسون
تابعونا عبر فيسبوك
تابعونا عبر تويتر
© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.