Саудівська Аравія планує відмовитись від розрахунків за нафту в доларах США

Саудівська Аравія, яка є одним із ключових експортерів нафти у світі, розглядає можливість відмови від проведення розрахунків у доларах США. Про це повідомив міністр промисловості та мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Бандар аль-Хораєф, додавши, що країна "відкрита для нових ідей".

Він підмітив, що Саудівська Аравія намагається не змішувати торгівлю з політикою. Водночас чиновник зробив цю заяву на тлі двох важливих процесів на міжнародній арені: зближення Китаю і Саудівської Аравії та посилення суперництва між Китаєм і США.

Саудівська Аравія наразі працює над тим, аби диверсифікувати свою економіку. Країна з Близького Сходу прагне уникнути надмірної залежності від нафти. Зокрема, планує налагодити впровадження китайської продукції, включаючи електромобілі та інфраструктуру відновлюваних джерел енергії.

Тоді як Китай має на меті досягти інтернаціоналізації юаня, який є конкурентом для долара США на глобальному валютному ринку. Особливо це актуально для Пекіна після того, як Росія, що виключена з доларової системи, стала ключовим постачальником нафти до Китаю.

 

مشاركة هذا المنشور:
أخبار مشابهة
Економіка
Саудівська Аравія реформує закон про інвестиції задля залучення іноземців, – Bloomberg
الأخبار الرئيسية
سياسة
سيبيها يدعو الشركاء لاستراتيجية ضغط جديدة على روسيا
وزير الخارجية الأوكراني يطالب بتجفيف مصادر تمويل الآلة الحربية الروسية وتحطيم أوهام بوتين في تحقيق أهدافه عسكرياً
سياسة
زيلينسكي يهنئ الأوكرانيين بيوم الأب
الرئيس الأوكراني يشيد بدور الآباء في الدفاع عن أوكرانيا ويؤكد: كونك أباً في أوكرانيا اليوم هو شجاعة خاصة وحب خاص
سياسة
أوكرانيا تستهدف محطة نفطية وميناء وثلاثة جسور للعدو في ضربات دقيقة
القوات الأوكرانية تدمر محطة "تيس-تيرمينال-1" في كيرتش وميناء "قوقاز" الروسي، وتقطع خطوط إمداد رئيسية عبر جسور القرم وزاباروجيا وخيرسون
تابعونا عبر فيسبوك
تابعونا عبر تويتر
© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.