Понад 6 млн людей у Сомалі опинилися на межі голоду

Це відбувається через посуху та дефіцит міжнародної допомоги

Понад 6,5 мільйона людей у Сомалі опиняться на межі голоду до березня 2026 року через посуху, конфлікти та скорочення міжнародного фінансування. Майже 2 мільйони дітей віком до п'яти років страждатимуть від недоїдання.

Федеральний уряд Сомалі та профільні агентства ООН оприлюднили звіт, згідно з яким 6,5 мільйона людей зіткнуться з гострим голодом уже до кінця березня 2026 року. Поєднання аномальної спеки, збройних конфліктів та різкого скорочення світового фінансування спровокувало масштабну гуманітарну кризу, яка загрожує життю мільйонів громадян. Про це повідомляє AP.

За даними ООН, ситуація в регіоні стає критичною через масову загибель худоби та повний неврожай. Особливе занепокоєння викликає стан наймолодшого населення: у 2026 році майже 2 мільйони дітей віком до п'яти років страждатимуть від недоїдання, причому пів мільйона з них перебуватимуть у стані важкого виснаження.

Координатор ООН з гуманітарних питань у Сомалі Джордж Конвей наголосив, що стрімке зростання цін на воду та обмежені запаси їжі потребують негайного втручання міжнародної спільноти, оскільки суттєвих опадів не очікується щонайменше до літа.

Через глобальний дефіцит фінансування багато міжнародних партнерів були змушені призупинити роботу критично важливих програм з охорони здоров’я, водопостачання та санітарії.

Посуха вже призвела до внутрішнього переміщення понад 270 тисяч осіб, що паралізувало сільськогосподарське виробництво та доступ до ринків у центральних регіонах країни.

 

مشاركة هذا المنشور:
أخبار مشابهة
Різне
У Сомалі літак із 55 пасажирами впав невдовзі після зльоту
الأخبار الرئيسية
سياسة
سيبيها يدعو الشركاء لاستراتيجية ضغط جديدة على روسيا
وزير الخارجية الأوكراني يطالب بتجفيف مصادر تمويل الآلة الحربية الروسية وتحطيم أوهام بوتين في تحقيق أهدافه عسكرياً
سياسة
زيلينسكي يهنئ الأوكرانيين بيوم الأب
الرئيس الأوكراني يشيد بدور الآباء في الدفاع عن أوكرانيا ويؤكد: كونك أباً في أوكرانيا اليوم هو شجاعة خاصة وحب خاص
سياسة
أوكرانيا تستهدف محطة نفطية وميناء وثلاثة جسور للعدو في ضربات دقيقة
القوات الأوكرانية تدمر محطة "تيس-تيرمينال-1" في كيرتش وميناء "قوقاز" الروسي، وتقطع خطوط إمداد رئيسية عبر جسور القرم وزاباروجيا وخيرسون
تابعونا عبر فيسبوك
تابعونا عبر تويتر
© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.