Перська затока може втратити корали

Більшість коралів Перської затоки можуть зникнути до кінця цього століття через глобальне потепління та підвищення температури моря
Більша частина коралів у Перській затоці може повністю зникнути до кінця поточного століття на тлі триваючого потепління морів, йдеться у новому міжнародному дослідженні журналу Science Advances. Згідно з оцінками вчених, у період з 2090 по 2099 роки площа коралових рифів у регіоні скоротиться на 75–100% порівняно з рівнем 2010–2019 років. У глобальному масштабі зниження коралового покриву становитиме близько 58% до 2100 року.
Вчені зазначають, що корали не можуть швидко «перебиратися» з жарких морів у прохолодні води – на це знадобляться століття, тоді як руйнуються вони набагато швидше. Найсерйозніші втрати коралів очікуються протягом найближчих 40–80 років, однак відновлення за рахунок міграції до холодніших регіонів займе сотні років. Через високі температури корали втрачають симбіотичні водорості, необхідні для їх виживання. Личинки коралів фізично здатні діставатися до нових місць існування, проте їхня чисельність недостатня для формування життєздатних популяцій.
Як заявила доктор Діана Френсіс з Університету Халіфи в Абу-Дабі, за останні 40–50 років води Перської затоки прогрілися на 1–1,5 °C, і цей темп перевищує середній по планеті через мілководдя, замкнутість акваторії та високу інсоляцію.
Зазначимо, що у регіоні, проте, вживаються зусилля щодо захисту рифів. Так, в Абу-Дабі анонсували проект з висадки мільйонів коралових колоній на площі понад 900 гектарів.
За даними Агентства з охорони навколишнього середовища Абу-Дабі, вже відновлено понад мільйон колоній. Крім того, вчені працюють над селекцією теплостійких видів, що може призвести до появи потомства, більш стійкого до високих температур. Це дає надію на збереження хоча б частини унікальної екосистеми Перської затоки.