Адміністрація Трампа дистанціюється від ізраїльських ударів по Ірану

США намагаються уникнути прямої участі у конфлікті, що може ускладнити переговори щодо ядерної угоди з Тегераном
Адміністрація президента Дональда Трампа у четвер прагнула дистанціювати Сполучені Штати від ізраїльських ударів по Ірану. Ці атаки, ймовірно, ускладнять зусилля Трампа щодо укладення ядерної угоди з Тегераном. Ізраїль заявив, що завдав ударів по іранських ядерних об'єктах, щоб заблокувати розробку Тегераном атомної зброї, навіть попри те, що адміністрація Трампа готувалася провести шостий раунд переговорів у неділю щодо ескалації програми зі збагачення урану в Ірані.
Державний секретар і радник з національної безпеки Трампа Марко Рубіо наголосив, що удари Ізраїлю були односторонніми, хоча США й знали про їхнє наближення.
"Ми не беремо участі в ударах по Ірану, і нашим головним пріоритетом є захист американських сил у регіоні", — заявив Рубіо у своєму зверненні. "Ізраїль повідомив нам, що вважає цю дію необхідною для своєї самооборони". За кілька годин до ударів Трамп закликав до дипломатичного вирішення напруженості, хоча й визнав, що удар по Ірану "цілком може статися".
Зазначимо, що Іран стверджує, що його ядерна енергетична програма призначена виключно для мирних цілей, однак Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у четвер вперше за майже 20 років заявило, що Іран порушив свої зобов'язання щодо нерозповсюдження. Рубіо висловив суворе попередження Ірану, за день після того, як Сполучені Штати наказали частині свого персоналу залишити Близький Схід у відповідь на зростання напруженості. "Дозвольте мені чітко заявити: Іран не повинен завдавати ударів по інтересах або персоналу США", — сказав він.
Його заява не згадала, чи підтримає Вашингтон Ізраїль у разі відповідних ударів, що було стандартною фразою в минулому. Трамп дедалі більше розходиться з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу щодо Ірану та його дій у війні в Газі, прагнучи укласти угоду з Тегераном та прискорити доставку гуманітарної допомоги до Гази. Незважаючи на загострення, американські та іранські чиновники все ще планують провести черговий раунд переговорів у неділю в Омані, хоча Трамп був "двозначним" щодо їхньої долі, заявляючи, що "Іран не може мати ядерної бомби, і ми сподіваємося повернутися за стіл переговорів".