США вдарили санкціями по Іраку, Багдад протестує

Уряд засудив заходи США проти осіб, звинувачених у зв'язках з Іраном

Уряд Іраку засудив нещодавні санкції США проти іракських фізичних осіб, банків та компаній, звинувачених у зв'язках з угрупованнями, що підтримуються Іраном. Багдад назвав ці заходи односторонніми та шкідливими для фінансової системи країни.

У четвер США оголосили про санкції проти кількох іракських осіб та організацій. Серед них — голова Національного олімпійського комітету Іраку та його брат, яких звинувачують у відмиванні грошей та перенаправленні коштів угрупованням, пов'язаним з Іраном, зокрема "Катаїб Хезболла".

У відповідь речник іракського уряду заявив, що Багдад відкидає іноземні санкції, які шкодять економіці та банківському сектору. За його словами, прем'єр-міністр сформував національний комітет для вивчення справи та розробки юридичних та адміністративних заходів у відповідь.

Зі свого боку, "Катаїб Хезболла" назвала санкції "смішними" та заперечила будь-який зв'язок із названими особами. Водночас військовий командувач угруповання Абу Алі аль-Аскарі виступив із зухвалою заявою: "Загрози окупаційним військам є центральним елементом нашої місії, і ми ніколи цього не приховували. Ми будемо продовжувати, доки існує окупація".

Ця ситуація є яскравим свідченням складної політичної гри, в якій опинився уряд Іраку. Він змушений балансувати між своїм стратегічним партнерством зі США та потужним впливом проіранських сил усередині країни, які є опорою для чинного прем'єр-міністра. Засуджуючи санкції, Багдад намагається заспокоїти своїх внутрішніх союзників та продемонструвати суверенітет. 

Однак створення комітету для "вивчення питання" є класичним дипломатичним ходом, спрямованим на те, щоб виграти час та уникнути прямої конфронтації з Вашингтоном. Водночас зухвала заява "Катаїб Хезболла" демонструє реальні межі впливу іракського уряду, підкреслюючи, що озброєні угруповання продовжують діяти незалежно від офіційної влади.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
"Війна закінчена": Трамп прибув до Ізраїлю святкувати мир
Президент США очолить саміт в Єгипті та виступить у Кнесеті
Різне
Іран припинив співпрацю з МАГАТЕ
Дипломатія
Іран готовий до ядерних переговорів зі США, але на своїх умовах
Тегеран розгляне "справедливу" пропозицію, але не відмовиться від збагачення урану та вимагає зняття санкцій
Близький Схід
Вода в обмін на безпеку: Туреччина та Ірак домовилися про річки та відновили авіасполучення
Анкара та Багдад досягли попередньої угоди щодо водних ресурсів та зняли дворічну заборону на польоти до Сулейманії
Головні новини
Дипломатія
Історична зустріч Зеленського та аш-Шараа в Дамаску
Президент Сирії влаштував українському лідеру надзвичайно теплий прийом
Різне
Україна по-арабськи долучилася до вшанування роботи Координаційного штабу
Мохаммад Фараджаллах зустрівся з Кирилом Будановим на річниці штабу ГУР
Інтерв'ю
Україна ламає плани Ірану: Мохаммад Фараджаллах про удар по інтересах Кремля
Головний редактор Україна по-арабськи про нову роль Києва на Близькому Сході
Читайте в розділі
Політика
Президент Сирії аш-Шараа підтримав ОАЕ на тлі іранської агресії
Дамаск офіційно засудив удари Тегерана по арабських країнах
Політика
Оман та Іран розпочали екстрені переговори щодо Ормузької протоки
Маскат намагається запобігти військовій катастрофі через морську блокаду Тегерана
Політика
Президенти України та Сирії зустрілися в Дамаску
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.