Ізраїль затягує справу: суд відклав розгляд доступу журналістів до Гази

Прокуратура попросила ще 30 днів "для вивчення обставин" на тлі дворічної інформаційної блокади

Верховний суд Ізраїлю відклав слухання за петицією Асоціації іноземної преси (FPA), яка вимагає надати незалежний доступ для журналістів до Гази. Прокуратура визнала, що "ситуація змінилася", і попросила додаткові 30 днів для вивчення обставин. Нова дата слухань не призначена.

З початку війни в жовтні 2023 року ізраїльська влада повністю блокує в'їзд іноземних журналістів до анклаву, організовуючи лише рідкісні тури під суворим військовим контролем. FPA, яка представляє сотні іноземних журналістів, подала петицію невдовзі після початку війни, але її вимоги ігнорувалися.

"Ми дуже довго чекали цього дня... Настав час для Ізраїлю зняти блокаду і дозволити нам виконувати нашу роботу", — заявила голова FPA Таня Кремер.

"Репортери без кордонів" (RSF), які приєдналися до петиції, назвали дворічну заборону "безпрецедентним порушенням свободи преси". За їхніми даними, за цей час ізраїльські сили вбили понад 210 палестинських журналістів.

Рішення суду відкласти слухання, особливо після двох років очікування, є тривожним сигналом та свідченням небажання ізраїльської влади відмовлятися від повного контролю над інформаційним полем. Аргумент про "зміну ситуації" (очевидно, мається на увазі перемир'я) виглядає як відверте затягування часу. Протягом двох років світ отримував інформацію про війну в Газі переважно через призму або ізраїльської армії, або ХАМАС, або від місцевих палестинських журналістів, які працювали в неймовірно небезпечних умовах. 

Відсутність незалежних міжнародних очей на місці створює ідеальні умови для поширення пропаганди та унеможливлює об'єктивну верифікацію подій. Це рішення суду вкотре демонструє, що навіть у демократичній країні під час війни принципи свободи слова можуть бути принесені в жертву "міркуванням безпеки".

Поділитися публікацією:
Читайте також
Дипломатія
"Не лише платити, а й грати": ЄС намагається повернути собі роль на Близькому Сході
Відсторонений від мирного процесу в Газі, Брюссель шукає способи вплинути на ситуацію
Різне
"Настав час": іноземні журналісти вимагають від Ізраїлю доступу до Гази
Асоціація іноземної преси звернулася до Верховного суду, назвавши дворічну заборону безпрецедентним порушенням свободи слова
Різне
Британія відправляє військових до Ізраїлю для підтримки стабілізації в Газі
Невеликий контингент планувальників приєднається до очолюваного США центру з моніторингу перемир'я
Політика
Ліван-Ізраїль: глухий кут у переговорах загрожує регіональній стабільності
Ізраїль відкинув пропозицію Лівану про переговори, а "Хезболла" відмовляється скласти зброю
Головні новини
Дипломатія
Історична зустріч Зеленського та аш-Шараа в Дамаску
Президент Сирії влаштував українському лідеру надзвичайно теплий прийом
Різне
Україна по-арабськи долучилася до вшанування роботи Координаційного штабу
Мохаммад Фараджаллах зустрівся з Кирилом Будановим на річниці штабу ГУР
Інтерв'ю
Україна ламає плани Ірану: Мохаммад Фараджаллах про удар по інтересах Кремля
Головний редактор Україна по-арабськи про нову роль Києва на Близькому Сході
Читайте в розділі
Політика
Президент Сирії аш-Шараа підтримав ОАЕ на тлі іранської агресії
Дамаск офіційно засудив удари Тегерана по арабських країнах
Політика
Оман та Іран розпочали екстрені переговори щодо Ормузької протоки
Маскат намагається запобігти військовій катастрофі через морську блокаду Тегерана
Політика
Президенти України та Сирії зустрілися в Дамаску
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.