Іран продовжить переговори з МАГАТЕ на тлі ультиматуму ЄС

Новий раунд переговорів може відбутися найближчими днями, заявили в МЗС Ірану

Іран продовжить переговори з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ), і новий раунд може відбутися вже найближчими днями. Про це в понеділок повідомив речник МЗС Ірану Есмаїл Багаї.

Ця заява прозвучала на тлі високої напруженості та ультиматуму з боку "Європейської трійки" (Велика Британія, Франція, Німеччина). Минулого тижня європейські держави попередили, що готові відновити санкції ООН проти Тегерана, якщо до кінця серпня не буде знайдено дипломатичне рішення щодо ядерної програми.

Раніше Іран заявляв, що обмежить доступ інспекторів МАГАТЕ до своїх ядерних об'єктів після червневих ударів з боку Ізраїлю та США. Проте, заява про готовність до продовження діалогу може свідчити про намір Тегерана уникнути повної конфронтації з Європою та зберегти можливість для дипломатичного врегулювання.

Заява речника МЗС Ірану — це класичний приклад іранської тактики "гнучкої оборони". Зіткнувшись із жорстким ультиматумом з боку Європи та ризиком повного відновлення санкцій ООН, Тегеран робить невеликий крок назад, щоб уникнути ескалації. Погоджуючись на продовження "технічних" переговорів з МАГАТЕ, Іран намагається виграти час та продемонструвати свою нібито конструктивну позицію.

Однак це не означає, що Іран готовий до реальних поступок. Швидше за все, це спроба "заговорити" процес, знизити напругу та спробувати вбити клин між більш жорсткою позицією США та більш поміркованою позицією деяких європейських країн. Ключовим питанням залишається, чи будуть ці переговори лише імітацією діалогу, чи Тегеран справді готовий відновити співпрацю з інспекторами в обмін на послаблення тиску.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Іран на роздоріжжі: переговори зі США чи ризик нової війни
Ослаблена війною та внутрішніми проблемами, влада Тегерана шукає вихід із кризи
Політика
Іран, Росія та Китай об'єднуються проти ультиматуму ЄС щодо санкцій
Тегеран погрожує "інструментами відповіді", якщо європейці відновлять санкції
Дипломатія
"Жодних компромісів": Лідер суданської армії пообіцяв продовжувати війну до повної перемоги
Заява пролунала на тлі переговорів зі США та закликів ЄС зупинити гуманітарну кризу
Дипломатія
"Ми не потребуємо уроків": Ліван дав різку відсіч главі безпеки Ірану
Президент та прем'єр Лівану зажадали від Тегерана поважати суверенітет країни
Головні новини
سياسة
زيلينسكي يعين ميخايلو دراباتي قائداً عاماً جديدا للقوات المسلحة الأوكرانية خلفا للجنرال أولكسندر سيرسكي
Політика
Президент Азербайджану заявив про таємну зустріч Німеччини та РФ щодо завершення війни в Україні
Близький Схід
Сирія стає головним енергетичним хабом Близького Сходу через блокаду Ормузької протоки
Дамаск заробляє мільйони на транзиті іракської нафти до європейських ринків
Читайте в розділі
Дипломатія
Президент Лівану розпочинає вирішальний візит до США для роззброєння Хезболли
Марко Рубіо публічно підтримав зусилля Бейрута щодо відновлення суверенітету
Дипломатія
Сирія та Кувейт відновлюють повноцінні дипломатичні відносини та створюють бізнес-раду
Дамаск та Ель-Кувейт погодили обмін послами та засудили іранську агресію
Дипломатія
Марко Рубіо привітав кроки Лівану до миру після зустрічі з президентом Джозефом Ауном
Державний секретар США оцінив прагнення Бейрута роззброїти проіранські сили
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.