Єгипет вступає у гру: Каїр намагається повернути Іран за стіл ядерних переговорів

Глава МЗС Єгипту провів переговори з іранським колегою та головою МАГАТЕ

Міністр закордонних справ Єгипту Бадр Абделатті провів низку телефонних розмов зі своїм іранським колегою Аббасом Аракчі та генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі. Ці переговори стали частиною послідовних зусиль Каїра, спрямованих на зниження напруженості в регіоні.

У заяві МЗС Єгипту йдеться, що ці дзвінки мають на меті сприяти регіональній стабільності та підтримати відновлення переговорів щодо іранської ядерної програми в мирному та дипломатичному руслі. Під час розмови з іранським міністром Абделатті наголосив на важливості повернення до дипломатичних каналів та відновлення повноцінної співпраці з МАГАТЕ.

На думку єгипетської сторони, ці кроки є важливими для відновлення довіри та створення атмосфери безпеки і стабільності на Близькому Сході. Активізація Єгипту відбувається на тлі тривалої паузи в переговорах та жорсткої позиції Тегерана, який раніше відмовився від прямих контактів з Вашингтоном та обмежив доступ інспекторів МАГАТЕ до своїх ядерних об'єктів.

Дипломатична активність Єгипту — це спроба перехопити ініціативу та запропонувати регіональне вирішення кризи, яка загрожує перерости у повномасштабну війну. Каїр, маючи унікальний статус країни, що підтримує відносини з усіма сторонами конфлікту, позиціонує себе як незамінний посередник та голос розуму.

Дзвінок не лише іранському міністру, а й голові МАГАТЕ є дуже показовим. Це демонструє, що Єгипет підходить до проблеми комплексно: він не просто закликає до діалогу, а й намагається відновити технічний та правовий механізм контролю над ядерною програмою Ірану. Для Тегерана це можливість вийти з ізоляції через посередництво впливової арабської держави, що може бути більш прийнятним, ніж прямі переговори із Заходом. Таким чином, Єгипет намагається запропонувати альтернативу силовому сценарію, просуваючи ідею, що проблеми Близького Сходу мають вирішуватися самими країнами регіону.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Іран висуває ультиматум: компенсація від США та жодних інспекцій МАГАТЕ
Тегеран відмовляється від прямих переговорів з Вашингтоном і обмежує доступ до ядерних об'єктів
Різне
Іран не надасть МАГАТЕ доступ до ядерних об’єктів
Політика
Іран створює Національну раду оборони на тлі зростаючих загроз з боку Ізраїлю
Новий орган централізує військове планування під керівництвом президента
Політика
Подвійна гра Дамаска: Сирія шантажує Росію, намагаючись продати лояльність Заходу
Перегляд угод з РФ — це спроба підняти ставки у торгах за власне виживання
Головні новини
Різне
З Азербайджану в Україну вирушив черговий вантаж із енергообладнанням
Різне
Скандальні файли Епштейна, реліквії з Мекки та генетичні експерименти
Джеффрі Епштейну надіслали фрагменти священної тканини Кааби
Політика
Україна розпочала переговори з РФ і США в Абу-Дабі
Читайте в розділі
Політика
Україна розпочала переговори з РФ і США в Абу-Дабі
Політика
Іран готовий призупинити ядерну програму задля уникнення американських ударів
Тегеран розглядає можливість відмови від ядерних амбіцій заради безпеки
Політика
США озброюють Саудівську Аравію: схвалено новий контракт на 3 мільярди доларів
Вашингтон поставить запчастини для винищувачів F-15 та посилить систему ППО Королівства
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.