Велика Британія та Бахрейн зміцнюють зв'язки: Оборонний пакт та інвестиції на £2 млрд

Під час візиту наслідного принца Бахрейну до Лондона були підписані дві знакові угоди, що поглиблюють співпрацю у сферах оборони та інвестицій
Велика Британія та Бахрейн уклали дві важливі угоди під час офіційного візиту до Лондона наслідного принца Бахрейну Салмана бін Хамада Аль-Халіфи. Під час зустрічі на Даунінг-стріт, 10 з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, принц Салман та його господар були свідками підписання Партнерства зі стратегічних інвестицій та співпраці (SIP2). Ця угода представляє оновлену рамкову основу для двосторонніх інвестицій між країнами.
Згідно з заявами офіційних осіб, угода дозволить залучити £2 мільярди (близько $2,7 мільярда) інвестицій від приватного сектору Бахрейну в ключові сектори Великої Британії, включаючи фінансові послуги, технології, виробництво та декарбонізацію. Її підписали міністр фінансів Бахрейну Шейх Салман бін Халіфа Аль-Халіфа та британський канцлер скарбниці Рейчел Рівз.
Другою угодою став Договір про оборонну співпрацю, який, за словами чиновників, має на меті підвищити взаємосумісність та спільну підготовку між збройними силами обох країн, спираючись на вже міцне військово-морське партнерство. Його підписали міністри оборони генерал-лейтенант Абдулла Аль-Нуаймі та Джон Хілі.
Під час переговорів зі Стармером, принц Салман підтвердив міцність відносин між їхніми країнами, які, за його словами, продовжують зростати під керівництвом короля Хамада та короля Чарльза. Лідери також обговорили прогрес щодо запропонованої угоди про вільну торгівлю між Великою Британією та Радою співробітництва країн Перської затоки (РССЗ). Наслідний принц привітав рішення Великої Британії повною мірою брати участь у Всеосяжній угоді про інтеграцію безпеки та процвітання після спільного запрошення від Бахрейну та США у грудні.
Регіональні та ширші міжнародні події також посіли чільне місце в обговореннях. Принц Салман та Стармер висловили занепокоєння з приводу нещодавньої ескалації бойових дій між Ізраїлем та Іраном, погодившись на термінову необхідність деескалації конфлікту, послаблення напруженості та відновлення діалогу. Вони також повторили попередні заклики до негайного припинення вогню в Газі, безперешкодного гуманітарного доступу на територію та звільнення всіх заручників, утримуваних ХАМАС.
Стармер привітав Бахрейн з обранням непостійним членом Ради Безпеки ООН на дворічний термін, що розпочинається у січні 2026 року, і обидва лідери домовилися тісно співпрацювати для посилення своїх дипломатичних зусиль у цей період.
Зазначимо, що ці угоди відображають стратегічне поглиблення відносин між Великою Британією та Бахрейном, що виходить за рамки традиційного партнерства у сфері безпеки. Інвестиції Бахрейну в ключові сектори британської економіки підкреслюють зростаючу роль країн Перської затоки як глобальних інвесторів, а посилення оборонних зв'язків є відповіддю на нестабільність у регіоні Близького Сходу.