США та Саудівська Аравія підписали ключові оборонні та економічні угоди

Сторони уклали стратегічне партнерство, посиливши співпрацю в обороні, енергетиці та космічній галузі
У вівторок наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман і президент США Дональд Трамп підписали документ про стратегічне економічне партнерство між двома країнами. Цей крок ознаменував новий етап розвитку двосторонніх відносин, що охоплюють сфери оборони, енергетики та космічних технологій.
Одним із центральних пунктів стало оборонне співробітництво, яке передбачає модернізацію збройних сил Саудівської Аравії. Також було підписано угоду між Саудівським космічним агентством і NASA, спрямовану на розширення співпраці у мирному дослідженні космосу. Додатково сторони домовилися про спільну роботу в енергетичному секторі.

Історично Саудівська Аравія залишається ключовим стратегічним партнером США. Вісім американських президентів — від Ніксона до Байдена — відвідували королівство, вважаючи його важливим центром обговорення міжнародних і регіональних питань. Такі візити зміцнювали як політичні, так і економічні зв’язки.
Обсяг прямих американських інвестицій в економіку Саудівської Аравії у 2024 році сягнув 15,3 мільярда доларів. У промислових зонах королівства працюють 28 спільних підприємств за участю американського капіталу. У спеціальних економічних зонах Джубайль і Янбу реалізуються масштабні проєкти, зокрема $78 млрд в Sadara Chemical Company, $22,5 млрд в Saudi Polymers та $19,6 млрд в Jubail Petrochemical Company (KEMYA).
Товарообіг між країнами у 2024 році склав $32 млрд. Саудівська Аравія експортувала до США продукції на $13 млрд, а імпорт із США склав $19 млрд.
Космічна угода охоплює спільні наукові дослідження, освітні ініціативи та співпрацю в аерокосмічній галузі. Вона надає Саудівському космічному агентству можливість працювати безпосередньо з NASA, розширюючи наукові й технологічні горизонти обох країн.
Зазначимо, що ці угоди відображають прагнення США та Саудівської Аравії поглибити стратегічну взаємодію та забезпечити довгострокову стабільність у ключових галузях економіки та безпеки.