Президент України відзначив державною нагородою муфтія Криму

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом№289/2026 від 03.04.2026 року нагородив Орденом «За заслуги» III ступеня муфтія Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим Айдера Рустемова. Нагородження відбулося в рамках церемонії вручення відзнак суспільно-політичним діячам, представникам кримськотатарського народу.


 

На своїй сторінці у Фейсбук Айдер Рустемов написав: "Сприймаю цю відзнаку не як особисту нагороду, а як велику відповідальність. Це не про почесті. Це про обов’язок. Про необхідність працювати ще більше, ще рішучіше і ще відповідальніше.
Кожен свій допис, кожне звернення я зазвичай завершую словами: «Наша боротьба триває». Сьогодні ці слова мають для мене ще глибший зміст. Бо ця нагорода — не крапка. Це знак того, що зупинятися не можна.


Я сприймаю цю нагороду як нагороду всьому Духовному управлінню мусульман Автономної Республіки Крим, кожній нашій громаді, кожному імаму, кожному, хто допомагає, підтримує, будує, організовує, навчає, захищає і не здається. Це відзнака всім, хто йде цим шляхом — шляхом служіння, шляхом відповідальності, шляхом блага.
 

Щиро дякую Президенту України за високу довіру.
 

Дякую всім, хто ініціював подання на нагороду і зробив так, що це стало для мене несподіванкою.
 

А найголовніше — дякую нашим людям, нашій громаді, нашому народу! Бо без вас не було б нічого: ні мене як муфтія, ні нашої роботи, ні наших результатів. Ця нагорода — не про минуле, а про майбутнє! Про те, що ми зобов’язані зробити ще більше! Наша боротьба триває".

Зазначимо, что сьогодні президент Зеленський Указом №293/2026 також зробив важливий крок, що має прискорити закріплення за Меджлісом правового статусу представницького органу корінного кримськотатарського народу.

Під час свого виступу Президент зазначив: "Меджліс завжди був і є представницьким органом кримськотатарського народу, так було і є фактично, і ми закріплюємо це юридично і політично. Щоб ваші можливості були сильніше і щоб наші спільні українські можливості були сильніше."
 

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Політика
Кримський спротив та ціна бездіяльності світу: підсумки правозахисної панелі у Києві
Правозахисники та посадовці обговорили масштабні звірства окупантів у Криму
Політика
Меджліс кримськотатарського народу розкритикував проєкт «мирного плану»
Дипломатія
Президент України відзначив міністерку з міжнародного співробітництва ОАЕ орденом княгині Ольги
Политика
Чубаров озвучив думку татар щодо статусу Криму
Главные новости
Ближний восток
Тегеран угрожает Британии и Франции войной в случае появления их флотов в Ормузском проливе
Иран объявил себя единственным законным хранителем безопасности в Арабском заливе
Политика
Брюссель официально признал новый Дамаск: ЕС и Сирия возобновляют полноценную торговлю
Европейский Союз выделил 59 миллионов долларов на поддержку сирийских институтов
Происшествия
Смертоносные дроны в Судане: ООН бьет тревогу из-за массовой гибели гражданских
Удары беспилотников стали главной причиной смертности среди мирного населения
Читайте в разделе
Різне
Президенту ПАСЕ передали обращение трех ведущих чеченских боевых подразделений Украины
Ключевое предложение – создать на базе ПАСЕ отдельную платформу для диалога Ассамблеи с национально-освободительным движением временно оккупированной Ичкерии.
Разное
Скандальные файлы Эпштейна, реликвии из Мекки и генетические эксперименты
Джеффри Эпштейну направили фрагменты священной ткани Каабы
Різне
На востоке Турции снегопады заблокировали более 20 дорог
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.