У Лівії міністри подають у відставку на тлі масових протестів

17.05.2025 - 13:27 #Лівія, #Протести

Демонстранти вимагають відставки прем'єр-міністра Дбейби, політична криза загострюється

Кілька міністрів у визнаному на міжнародному рівні уряді національної єдності Лівії подали у відставку на знак солідарності з протестувальниками, які вимагають усунення прем’єр-міністра Абдель Хаміда Дбейби. Серед них — міністр економіки й торгівлі Мохаммед аль-Хавідж, міністр місцевого самоврядування Бадр Еддін аль-Тумі та міністр житлового будівництва Абу Бакр аль-Гаві. Їхні відставки були підтверджені на відеозаписах і в повідомленнях місцевих ЗМІ, попри початкові спростування з боку уряду.

Протести спалахнули на тлі загострення ситуації в Тріполі: у столиці пройшли багатотисячні демонстрації, також повідомляється про спробу підпалу будівлі офісу прем'єра за допомогою «коктейлів Молотова». Внаслідок нападу загинув поліцейський, застрелений невідомими.

Заворушення розпочалися після вбивства впливового командира міліції Абдельгані аль-Кіклі, відомого як Геніва, що спровокувало низку збройних сутичок, які забрали життя щонайменше восьми мирних жителів. Дбейба намагався посилити контроль над ситуацією, однак напруження лише зросло.

Водночас у місті Місурата відбулися мітинги на підтримку самого Дбейби та його уряду, що підкреслює поляризацію громадської думки. Місія ООН у Лівії закликала дотримуватись права громадян на мирні протести й застерегла від ескалації насильства.

Зазначимо, що Лівія з 2011 року перебуває в стані нестабільності, розділена між двома конкуруючими урядами: захід контролюється Дбейбою, а схід — силами, підтримуваними фельдмаршалом Халіфою Хафтаром. Загальнонаціональні вибори, заплановані на 2021 рік, були відкладені на невизначений термін через правові та політичні розбіжності.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Різне
У Лівії заявили про кінець військової операції: що там відбулося
Різне
Прем'єр-міністр Лівії заявив, що 2000 людей загинули на сході країни внаслідок урагану
Різне
В Ірані посилять закон про хіджаб
Різне
За тиждень з моря поблизу Лівії урятували 900 мігрантів
Главные новости
Разное
NYT: В Иране сохранилась большая часть ракетного арсенала
Разное
Жара до +48 градусов накроет часть Азии и Ближнего Востока
Дипломатия
Экономический бум: товарооборот между ОАЭ и Сирией вырос на 132% на фоне сближения Дамаска с Абу-Даби
Объединенные Арабские Эмираты готовят многомиллиардные инвестиции в восстановление сирийской инфраструктуры
Читайте в разделе
Різне
Президенту ПАСЕ передали обращение трех ведущих чеченских боевых подразделений Украины
Ключевое предложение – создать на базе ПАСЕ отдельную платформу для диалога Ассамблеи с национально-освободительным движением временно оккупированной Ичкерии.
Разное
Скандальные файлы Эпштейна, реликвии из Мекки и генетические эксперименты
Джеффри Эпштейну направили фрагменты священной ткани Каабы
Різне
На востоке Турции снегопады заблокировали более 20 дорог
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.