Лідери п'яти західних держав вимагають від Ізраїлю зупинити вторгнення в Ліван

Коаліція попереджає про катастрофічні наслідки великої наземної операції ЦАХАЛ
Керівники Канади, Франції, Німеччини, Італії та Великої Британії виступили зі спільною заявою щодо ситуації в Лівані. Західні лідери попередили Ізраїль, що повномасштабний наземний наступ призведе до затяжного конфлікту та гуманітарної катастрофи.
У своєму зверненні глави держав висловили глибоку стурбованість стрімкою ескалацією насильства на півдні країни. Вони закликали представників Ізраїлю та Лівану до змістовних переговорів для досягнення стійкого політичного рішення.
Заява була опублікована одразу після того, як ізраїльська армія оголосила про початок «обмежених» наземних операцій проти позицій Хезболли. Західні політики наголосили, що масове переміщення мирного населення Лівану вже досягло критичної межі.
Водночас коаліція рішуче засудила рішення Хезболли приєднатися до військової агресії Ірану проти Ізраїлю. Лідери висловили повну солідарність із законним урядом і народом Лівану, вимагаючи від бойовиків негайно скласти зброю та припинити терор.
Дипломатичний тиск Заходу на Ізраїль свідчить про побоювання, що розширення війни на територію Лівану остаточно поховає шанси на швидке врегулювання близькосхідної кризи. Демонтаж Хезболли має відбуватися без руйнування ліванської державності, інакше вакуум влади та потоки біженців паралізують безпекову архітектуру всього Середземномор'я.
