Іран вимагає звільнення диверсантів КВІР та погрожує Кувейту збройною відповіддю

Тегеран звинувачує сусідню державу в незаконному захопленні човна

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі висунув Кувейту ультимативну вимогу негайно звільнити 4 затриманих іранців. Дипломат цинічно назвав дії кувейтських прикордонників в Арабській затоці незаконним нападом і пригрозив заходами у відповідь.

За версією Тегерана, катер із військовими опинився поблизу стратегічного острова Бубіян виключно через раптовий збій навігаційної системи. В іранському МЗС категорично відкидають будь-які підозри у диверсійній діяльності, називаючи офіційні звіти Кувейту абсолютно безпідставними.

Натомість кувейтські спецслужби оприлюднили зізнання затриманих, які виявилися кадровими офіцерами військово-морських сил КВІР (Корпус вартових ісламської революції). Два полковники, капітан і лейтенант підтвердили на допиті, що отримали наказ проникнути на острів для проведення розвідки.

Офіційний Ель-Кувейт розцінює інцидент як грубе посягання на державний суверенітет і посилює боротьбу з проіранськими осередками всередині країни. Влада монархії наголошує, що острів Бубіян охороняється в посиленому режимі через ризики ескалації на тлі регіональної війни.

Спроба Ірану видати диверсійну операцію за навігаційну помилку та ще й вимагати вибачень є класичним проявом дипломатичного абсурду Тегерана. Така зухвала риторика покликана замаскувати провал розвідки КВІР та одночасно створити штучний привід для посилення військового тиску на малі монархії Арабської затоки.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Різне
Цифрова кастовість: Тегеран запровадив платний «Про-інтернет» для обраних на тлі тотального блекауту
Іранський режим монетизує цензуру та обмежує доступ до мережі для мільйонів громадян
Дипломатія
Джей Ді Венс заявив про прогрес у переговорах з Іраном попри жорстке вето Трампа
Вашингтон наполягає на гарантіях повної відмови Тегерана від ядерної зброї
Різне
NYT: В Ірану збереглася більша частина ракетного арсеналу
Різне
Спека до +48 градусів накриє частину Азії та Близького Сходу
Главные новости
Дипломатия
Президент Ливана пообещал сделать невозможное ради прекращения огня
Бейрут требует вывода израильских войск и развертывания армии
Разное
Израиль снесет штаб-квартиру ООН в Иерусалиме ради военного объекта
ООН изучает законность захвата своей недвижимости израильскими властями
Ближний восток
Геополитический шпагат Багдада: новый премьер Ирака оказался между Вашингтоном и Тегераном
Али Аль-Заиди пытается восстановить партнерство с США в условиях тотального влияния Ирана
Читайте в разделе
Різне
Президенту ПАСЕ передали обращение трех ведущих чеченских боевых подразделений Украины
Ключевое предложение – создать на базе ПАСЕ отдельную платформу для диалога Ассамблеи с национально-освободительным движением временно оккупированной Ичкерии.
Разное
Скандальные файлы Эпштейна, реликвии из Мекки и генетические эксперименты
Джеффри Эпштейну направили фрагменты священной ткани Каабы
Різне
На востоке Турции снегопады заблокировали более 20 дорог
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.