Башар Асад вперше за 19 років поїде до Китаю

Очільник Сирії Башар Асад здійснить перший візит до Китаю від початку громадянської війни в його країні.

Про це повідомляє Associated Press.

Офіс Асада заявив, що сирійський лідер отримав запрошення від очільника Китаю Сі Цзіньпіна на саміт і в четвер вирушить до Пекіна разом з високопоставленою сирійською делегацією.

Офіс Асада також повідомив, що до Китаю його супроводжуватиме дружина Асма. За останні роки Асад здійснив кілька закордонних поїздок, включаючи візити до Росії, Ірану, Об'єднаних Арабських Еміратів та Оману.

Останній і єдиний візит Асада до Китаю відбувся у 2004 році, через рік після вторгнення США до сусіднього Іраку. Тоді ж Вашингтон почав чинити тиск на Сирію.

Дипломатичні контакти Китаю з Сирією та іншими арабськими країнами активізувалися після землетрусу, що стався 6 лютого в Туреччині та Сирії, в результаті якого загинуло понад 50 тис. людей, в тому числі понад 6 тис. у Сирії.

У травні Асад прилетів до Саудівської Аравії, де взяв участь у саміті Ліги арабських держав через кілька днів після того, як членство Сирії в Лізі, що складається з 22 членів, було відновлено.

У майбутньому Китай може відіграти важливу роль у відновленні Сирії, яке коштуватиме десятки мільярдів доларів. Минулого року Сирія приєдналася до китайської ініціативи "Один пояс, один шлях", в рамках якої Пекін розширює свій вплив у регіонах, що розвиваються, за допомогою інфраструктурних проєктів.

Країни демократичного Заходу не нормалізуватимуть відносини з режимом Асада і не скасовуватимуть вжитих щодо Сирії санкцій.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Політика
Сирійський президент публічно підтримав Росію у війні проти України
Главные новости
Ближний восток
Рекордное потепление: Ближний Восток и Северная Африка пережили самый жаркий год в истории
Температура растет вдвое быстрее мирового показателя, угрожая миллионам людей
Экономика
Турция отказывается от долгосрочных контрактов с "Газпромом" в пользу СПГ из США
Анкара инвестирует в американскую газовую инфраструктуру, чтобы уменьшить зависимость от России
Политика
"Будущее Сирии — в руках сирийцев": Совбез ООН завершил исторический визит в Дамаск
Делегация пообещала поддержку, подчеркнув необходимость диалога и восстановления
Читайте в разделе
Різне
Во Львове прошла конференция об истории оккупации Палестины
Різне
ООН: Израиль блокирует поставки топлива, необходимого для перекачки воды в северную часть Газы
Різне
Воюющие стороны в Судане подписали соглашение во избежание причинения вреда гражданским лицам: Al Arabiya
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.