Сліди 9300-річного поселення виявлені неподалік Каппадокії
При розкопках у Сирчалітепі було виявлено сліди осілого життя.
Під час останніх розкопок на кургані Сирчалітепе в центральній провінції Ніде в Туреччині археологи виявили сліди постійного поселення, вік якого, як вважається, становить не менше 9300 років. Про це пише агентство Anadolu.
"Можна сказати, що це найстаріше поселення в межах провінції Ніде", - сказала археолог Семра Балджі, яка очолює групу розкопок на кургані Сирчалітепе.
Балджі зі Стамбульського університету сказала, що її команда виявила інструменти з кістки та обсидіана, які використовуються у повсякденному житті, а також намисто та інші предмети, які, як вважається, використовувалися в декоративних цілях.
Вона додала, що два зразки, які вони знайшли, датували радіовуглецем, що показало їх вік - 9600-9300 років.
Початкові дослідження поверхні, проведені на кургані Сирчалітепе, розташованому поруч із джерелами обсидіана в вулканічному регіоні Каппадокія, виявили робочу зону обсидіана, а також кістяні та кам'яні знаряддя праці.
Сезон розкопок цього року закінчився, і Балджі сказала, що вона та її команда продовжать аналізувати свої знахідки в артефактах та нові архітектурні польові дані у своїх майстернях.
Зазначивши, що в ході розкопок також були виявлені зразки овальних наконечників стріл, вона сказала: «Ще один важливий момент полягає в тому, що досі не було розкопано жодне інше місце, де робочий майданчик із обсидіану та поселення були разом».