Йорданія вимагає від Росії припинити вербування своїх громадян до армії

Амман виступив із заявою після загибелі двох йорданців, що воювали за Москву

Йорданія зажадала від Росії припинити вербування своїх громадян до російських збройних сил після того, як двоє з них загинули, воюючи на боці Москви. Міністерство закордонних справ королівства назвало таку рекрутингову діяльність "порушенням йорданського та міжнародного права", що "наражає громадян на серйозну небезпеку".

Речник МЗС Фуад аль-Маджалі закликав йорданців повідомляти про будь-які спроби вербування та попередив як про юридичні ризики, так і про смертельну небезпеку. "Міністерство звернулося до російських органів влади з проханням припинити вербування йорданців та припинити службу будь-яких громадян Йорданії, які вже були зараховані", – йдеться у заяві.

Законодавство Йорданії забороняє громадянам вступати до збройних сил іноземної держави. Точна кількість завербованих йорданців невідома, проте, за неофіційними даними, сотні з них проживають у Росії. Ще на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Володимир Путін заявляв про намір залучити 16 000 бойовиків з Близького Сходу для участі у війні проти українського народу.

Різка вимога Йорданії є несподіваним і сміливим кроком для країни, яка традиційно підтримує обережні та збалансовані відносини з Москвою. Загибель власних громадян, втягнутих у загарбницьку війну Росії проти України, змусила Амман перейти до публічного осуду та висунення прямих вимог до Кремля. Це свідчить про те, що практика вербування іноземних найманців Росією створює серйозні дипломатичні проблеми.

Для Йорданії це питання не лише національного законодавства, а й безпеки та репутації. Амман не може дозволити, щоб його громадян використовували як "гарматне м'ясо" в імперській війні Росії проти України. 

Цей інцидент викриває цинічну тактику Москви, яка, відчуваючи нестачу людських ресурсів, активно шукає найманців по всьому світу, ігноруючи суверенітет та закони інших держав. Реакція Йорданії може стати прецедентом і спонукати інші країни до більш жорсткої позиції щодо дій Кремля.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Дипломатія
"Трамп може зупинити війну": Глава Судану звертається до США з проханням про мир
Бурхан намагається залучити Вашингтон на свій бік, називаючи RSF "геноцидним ополченням"
Політика
Новий горизонт співпраці: Український та саудівський бізнес перезапускають відносини
В Ер-Ріяді відбулося перше засідання оновленої Ділової ради двох країн
Політика
Хитрість чи крок до миру: Лідер RSF оголосив одностороннє перемир'я в Судані
Дагало погодився на тримісячне перемир'я, яке напередодні відкинув глава армії
Економіка
Палестинську економіку відкинуто на 22 роки назад: звіт ООН про наслідки війни
Відновлення Гази може коштувати $70 млрд і триватиме десятиліття
Головні новини
Політика
Дональд Трамп змінив риторику щодо Ірану та відмовляється від нових військових ударів
Президент США вирішив зробити ставку на економічний тиск замість воєнної ескалації
Близький Схід
Радикалізація режиму в Ірані: колишній командир КВІР очолив Раду національної безпеки
Тегеран призначив Мохсена Резаї головним куратором агресивної зовнішньої політики
Різне
Черговий злочин хуситів: терористи атакували порт Моха в Ємені, є загиблі та поранені
Сили протиповітряної оборони збили понад десяток ворожих безпілотників
Читайте в розділі
Різне
Черговий злочин хуситів: терористи атакували порт Моха в Ємені, є загиблі та поранені
Сили протиповітряної оборони збили понад десяток ворожих безпілотників
Різне
Туреччина готується ухвалити закон про умовну амністію для курдських бойовиків
Історичний крок має поставити крапку у багаторічному збройному конфлікті
Різне
США готують базу для Міжнародних сил стабілізації на півдні сектора Газа
Військовий табір на 150 осіб побудує американська підрядна компанія
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.