Йорданія і Єгипет відхилили пропозицію Трампа прийняти палестинців із Сектора Газа

Йорданія та Єгипет відхилили пропозицію президента США Дональда Трампа щодо прийому мігрантів із Сектора Газа. Про це повідомляє Reuters у понеділок, 27 січня.

Як пише агентство, міністр закордонних справ Йорданії Айман Сафаді заявив, що позиція країни проти будь-якого переміщення палестинців з Гази залишається «твердою і непохитною». МЗС Єгипту також відкинуло ідею переміщення палестинців як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі.

Окрім цього, підтримуваний Заходом президент Палестини Махмуд Аббас також висловився стосовно заяви Трампа.

«Наш народ залишиться непохитним і не покине свою батьківщину», — зазначив Аббас.

Раніше Дональд Трамп заявив, що хоче, аби Йорданія, Єгипет та інші арабські країни приймали більше мігрантів із Сектора Газа, бо там «справжній безлад».

«Я хотів би, щоб Єгипет прийняв людей. Йдеться, можливо, про півтора мільйона людей, і ми просто вичистимо все це і скажемо: „Ви знаєте, все скінчено“», — заявляв президент США.

Він також запропонував королю Йорданії прийняти більше людей із Сектора Газа.

Трамп додав, що переселення «може бути тимчасовим або довгостроковим».

15 січня телеканал CNN із посиланням на джерело заявив, що Ізраїль і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню. Того ж дня Ізраїль офіційно підтвердив, що погодив припинення вогню з ХАМАС.

17 січня офіс прем'єр-міністра країни Біньяміна Нетаньягу підтвердив, що переговорні групи Ізраїлю і ХАМАС у Досі підписали угоду про припинення вогню і звільнення заручників. Того ж дня уряд Ізраїлю схвалив угоду.

19 січня Ізраїль офіційно оголосив про режим припинення вогню у Секторі Газа. ХАМАС передав Міжнародному комітету Червоного Хреста трьох заручниць, яких утримували у Газі з 7 жовтня 2023 року. 20 січня у рамках угоди в Ізраїлі звільнили 90 палестинських ув’язнених.

25 січня ХАМАС передав Ізраїлю ще чотирьох заручниць-військових в обмін на 200 палестинських ув’язнених.

Представник ЦАХАЛ заявив, що армія Ізраїлю готується до «поступового виведення» військ з окремих районів Гази в межах угоди про припинення вогню і звільнення заручників.
 

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Al Arabiya: Ізраїль і ХАМАС підписали угоду про припинення вогню
Різне
Ізраїль повідомив, що готується до ударів по ядерних об'єктах Ірану
Головні новини
Різне
Землетрус у М'янмі забрав життя вже 3085 людей
Різне
Туреччина прагне взяти під контроль стратегічну авіабазу Т4 у Сирії
Політика
МЗС України вітає формуванням нового перехідного уряду в Сирії
Читайте в розділі
Політика
МЗС України вітає формуванням нового перехідного уряду в Сирії
Політика
Трамп відвідає Саудівську Аравію у травні – Білий дім
Політика
Макрон закликав Нетаньяху припинити удари по Газі та повернутися до режиму припинення вогню
<ПопНаст>
Квітень 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Шукайте нас на Facebook
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.