Уродженець Пакистану Хамза Юсуф став главою уряду Шотландії

Хамза Юсуф став премʼєр-міністром Шотландії. За це 28 березня проголосував шотландський парламент, пише BBC.

37-річний Юсуф став шостим главою уряду та першим представником етнічної меншини на цій посаді. Він також є наймолодшим премʼєр-міністром і першим мусульманином, який очолив шотландський уряд.

Кандидатуру Юсуфа підтримали 64 члени Шотландської національної партії і сім представників Партії зелених. Обидві ці партії мають угоду про розподіл влади в 129-місцевому парламенті.

Усі депутати від Консервативної партії проголосували за Дугласа Росса, 22 члени Лейбористської партії — за Анаса Сарвара, а четверо ліберал-демократів підтримали Алекса Коула-Гамільтона.

У своєму виступі новообраний перший міністр пообіцяв, що Шотландія й надалі залишатиметься позитивним, прогресивним голосом на світовій арені.

15 лютого 2023 року лідерка Шотландської національної партії та попередня глава уряду Шотландії Нікола Стерджен оголосила про відставку Глава уряду Шотландії Нікола Стерджен подала у відставку. Вона хотіла провести референдум за незалежність Глава уряду Шотландії Нікола Стерджен подала у відставку. Вона хотіла провести референдум за незалежність . Вона стала першим міністром, який працював найдовше, і першою жінкою, яка займала цю посаду.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
В Лівані протестувальники намагались штурмувати штаб-квартиру уряду
Різне
Потужний землетрус магнітудою 6,8 сколихнув Афганістан
Поштовхи відчувались в Індії, Пакистані, Казахстані та Узбекистані
Головні новини
Різне
Ізраїль готується розгорнути свою військову базу в Сомаліленді
Невизнана республіка відкриває двері для ізраїльської мілітаризації Червоного моря
Економіка
ОАЕ нарощують видобуток нафти до 5 млн барелів на добу після виходу з ОПЕК
Абу-Дабі інвестує мільярди доларів в енергетичну незалежність від квот
Дипломатія
Саудівська Аравія та Пакистан зміцнюють стратегічне партнерство для стабілізації регіону
Шахбаз Шаріф і Мухаммед бін Салман узгодили спільну дипломатичну лінію
Читайте в розділі
Політика
Норвегія має намір повністю заборонити торгівлю з ізраїльськими колоністами
Осло готує жорсткий законопроєкт для економічної блокади незаконних поселень
Різне
Понад 200 тисяч сирійських біженців добровільно повернулися додому з Йорданії
ООН фіксує масове повернення сирійців на тлі політичної стабілізації
Політика
Іран знову заблокував Ормузьку протоку через бомбардування Ізраїлем Лівану
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.