Україна та ОАЕ домовились про всеосяжне економічне партнерство

Україна та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) уклали Угоду про всеосяжне економічне партнерство. Про це повідомило Міністерство економіки, передають Українськi Новини.

Підписання відбулось 17 лютого в Абу-Дабі за участі Президента Володимира Зеленського. Відповідний документ з боку України підписала перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, з боку ОАЕ — міністр з питань міжнародної  торгівлі Тані бін Ахмед Аль Зеюді.

Мінекономіки наголошує, що це перша в історії України угода з країнами Перської затоки.

Угода передбачає вільну торгівлю між Україною та ОАЕ та лібералізацію доступу до ринків товарів для обох країн. Зазначається, що українські товари отримають повний доступ до ринку ОАЕ для 96,6% товарних ліній.

"Це історична подія, адже йдеться про першу угоду у найбільш економічно просунутому регіоні Близького Сходу. Вона охоплює не лише ОАЕ, але загалом регіони Затоки. Це не просто угода між двома країнами, це вихід на глобальний ринок, адже ОАЕ є важливим економічним, торгівельним та фінансовим хабом на Близькому Сході. Реалізація Угоди, яка охоплює фактичну всю товарну номенклатуру двосторонньої торгівлі, дозволить збільшити виробництво та експорт української продукції завдяки  зняттю тарифних бар’єрів у торгівлі між двома країнами", — наголосила Свириденко.

За оцінками Мінекономіки, угода може сприяти збереженню позитивного сальдо торгівлі товарами, яке у 2023 році становило 51,5 млн доларів, у середньо- та довгостроковій перспективі може вплинути на зміщення траєкторії розвитку реального ВВП на 0,1%.

Мінекономіки зазначає, що угода охоплює не лише торгівлю товарами, а й послуги, інвестиції та цифрову економіку.

Українські компанії отримають: спрощений доступ до ринків ОАЕ та інших країн регіону; передбачувані умови торгівлі; усунення бар’єрів для експорту та інвестування.

Очікується зростання українського експорту у ключових секторах: металургія, харчова промисловість, зокрема борошномельне виробництво та виробництво олії.

Також сторони домовились про створення Ради з інвестицій Україна-ОАЕ, яка сприятиме збільшенню капіталовкладень та усуненню бар’єрів для бізнесу. Крім того буде засновано Комітет з питань малого і середнього бізнесу, що забезпечить підтримку підприємців через навчання та консультування.

ОАЕ зняли для України обмеження на частку іноземного капіталу у 49%, що дозволить підприємцям реєструвати компанії з іноземним капіталом до 70%, а в окремих секторах — поступово до 100% (зокрема у сфері комерційних послуг, будівництва, освіти, охорони здоров’я та бухгалтерського обліку). У вільних економічних зонах українські компанії зможуть володіти бізнесом на 100%.

Угода відкриває нові можливості для цифрової торгівлі: скасовано мита на цифрову та електронну передачу даних, включаючи електронний контент. Закріплено зобов’язання щодо цифрових платежів, захисту персональних даних і створення прозорих правил для бізнесу, що розвиває цифрову економіку та транскордонну торгівлю.

За даними Мінекономіки, за 11 місяців 2024 року товарообіг між Україною та ОАЕ становив 415 млн доларів, експорт України до ОАЕ становив 266,8 млн доларів, імпорт — 148,2 млн доларів.

Основні категорії експорту України до ОАЕ: олія та жири – 48,6 млн доларів, м’ясо та їстівні субпродукти – 45 млн доларів, зернові культури – 15,3 млн доларів, металопродукція – 13,6 млн доларів.

Основні категорії імпорту з ОАЕ: мінеральне паливо – 69,9 млн доларів, пристрої для зберігання інформації – 16,8 млн доларів, хімічні сполуки – 11,5 млн доларів, полімерні матеріали – 9 млн доларів.

Як повідомляли Українські Новини, Зеленський 17 лютого перебуває з офіційним візитом у ОАЕ, він вже провів переговори з Президентом ОАЕ Мухаммадом бін Заїдом Аль Нагаяном, зокрема щодо посередництва в поверненні українців із російського полону.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
Президент України та перша леді прибули з офіційним візитом до ОАЕ
Головні новини
Близький Схід
Ізраїль оголосив "тактичну паузу" в Газі для доставки гуманітарної допомоги на тлі поглиблення кризи
Ізраїль призупиняє бойові дії в частинах Гази для розширення гуманітарних коридорів
Різне
Катар погрожує Євросоюзу перекрити постачання зрідженого газу
Близький Схід
Ізраїль та США призупинили переговори про перемир'я в Газі, звинувативши ХАМАС у недобросовісному веденні перемовин
Зусилля щодо припинення вогню та звільнення заручників зіткнулися з черговою перешкодою на тлі поглиблення гуманітарної кризи в Газі
Читайте в розділі
Економіка
Саудівська Аравія підписала оборонні угоди з Туреччиною для локалізації виробництва
SAMI уклала угоди з турецькими Nurol Makina, FNSS та Aselsan для розвитку військової промисловості КСА
Економіка
Саудівська Аравія підписує угоди про експорт "зеленої" енергії до Європи
ACWA Power експортуватиме відновлювану енергію та водень у Європу
Політика
Визнання Палестинської держави розблокує газове родовище Газа-Марін
Офіційне визнання Палестини як держави може принести мільярди доларів від газового родовища Газа-Марін, але Ізраїль блокує розвиток
<ПопНаст>
Липень 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Шукайте нас на Facebook
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.