Трамп хоче відновити ядерну угоду з Іраном

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп каже, що він відкритий до нової ядерної угоди з Іраном.

Про це він повідомив на одній з пресконференцій, передає Politico.

«Звичайно, я б це зробив. Ми маємо укласти угоду», — заявив Трамп.

Трамп не вдавався в подробиці майбутньої співпраці з Іраном, але зазначив, що переговори потрібні в будь-якому разі — через загрозу, яку створює Іран зі своїм прагненням отримати ядерну зброю. Своїми зауваженнями Трамп, схоже, намагався послабити напруженість у відносинах з іранським урядом, пише Politico. Цього тижня республіканцю повідомили, що Іран планував його вбити.

Міністр закордонних справ Ірану Сейєд Аббас Арагчі заявив, що країна відкрита для обговорення ядерних перемовин. Водночас він зазначив, що напруженість на Близькому Сході може ускладнити їх відновлення.

Адміністрація Байдена понад рік вела непрямі переговори з Іраном, спрямовані на відновлення іранської ядерної угоди.

Ці зусилля зазнали краху наприкінці 2022 року, коли США звинуватили Іран, що той висуває «необґрунтовані» вимоги, повʼязані з дослідженням Міжнародним агентством з атомної енергії незрозумілих слідів урану, знайдених на нерозкритих іранських обʼєктах. Протягом наступних місяців адміністрація стверджувала, що іранська ядерна угода «не стоїть на порядку денному».

Новий президент Ірану припустив, що вони відкриті до взаємодії із Заходом. Однак високопосадовець Держдепартаменту заявив CNN, що вони більше не вірять у можливість повернутися до ядерної угоди, оскільки за роки, що минули з моменту зриву переговорів, Іран вчинив надто багато ескалаційних дій.

У липні цього року державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Іран, імовірно, може виготовити достатню кількість матеріалу для створення ядерної зброї вже за один-два тижні.

Він заявив, що політика США полягає в тому, аби не допустити наявності в Ірану ядерної зброї, і що адміністрація воліла б зупинити це за допомогою дипломатії.

Ядерну угоду з Іраном у 2015 році підписали США, Велика Британія, Росія, Франція, Китай, Німеччина та ЄС. Вони домовилися, що іранська влада відмовляється від своєї ядерної програми в обмін на скасування економічних санкцій.


У 2018 році тодішній президент США Дональд Трамп вивів країну з угоди щодо ядерної програми Ірану та запровадив нові санкції проти іранського режиму. Він назвав угоду несправедливою і висловив сумнів, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерану.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Политика
США введут новые санкции против Ирана из-за поставок ракет в РФ
Головні новини
Економіка
Енергетична політика Трампа: курс на дешеву нафту та співпрацю з Саудівською Аравією
Різне
У Туреччині найсильніше похолодання за понад 10 років: що буде з цінами
Різне
Росія систематично вчиняє злочини проти мирного населення України
Читайте в розділі
Політика
Макрон: ХАМАС не має брати участі в управлінні Сектором Газа
Політика
МЗС України вітає формуванням нового перехідного уряду в Сирії
Політика
Трамп відвідає Саудівську Аравію у травні – Білий дім
<ПопНаст>
Квітень 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Шукайте нас на Facebook
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.