Трамп анонсує "реальний шанс на велич" на Близькому Сході перед вирішальною зустріччю з Нетаньягу

Вашингтон сподівається на прорив у переговорах щодо Гази, заручників та гуманітарної допомоги

Президент США Дональд Трамп висловив оптимізм щодо досягнення угоди про припинення війни в Газі, заявивши, що існує "реальний шанс на велич на Близькому Сході". Ця заява пролунала напередодні його ключових переговорів із прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, що відбудуться в понеділок у Білому домі.

Хоча сам Трамп не навів конкретних деталей, віце-президент Джей Ді Венс розповів, що американські посадовці занурені в "дуже складні" переговори з ізраїльськими та арабськими лідерами. Він описав себе як "обережно сповненого надії" та зазначив, що план має три основні компоненти: повернення всіх заручників, припинення загрози Ізраїлю з боку ХАМАС та посилення гуманітарної допомоги в Газі. "Я думаю, ми близькі до досягнення всіх трьох цілей", — сказав Венс.

Ці переговори є частиною більш широкого плану з 21 пункту, який США представили на Генасамблеї ООН. План передбачає повернення всіх заручників, живих і мертвих, відмову Ізраїлю від подальших атак на Катар та новий діалог між ізраїльтянами та палестинцями для "мирного співіснування". Однак представник ХАМАС заявив, що угруповання ще не бачило американського плану.

Ця нова дипломатична ініціатива Вашингтона є спробою перехопити ініціативу та досягти прориву там, де інші зазнали невдачі. Оптимістична риторика Трампа спрямована на створення позитивного імпульсу, проте за нею стоїть надзвичайно складний розрахунок. План намагається задовольнити як мінімальні вимоги Ізраїлю (ліквідація загрози з боку ХАМАС), так і ключові гуманітарні вимоги міжнародної спільноти. 

Зустріч із Нетаньягу стане вирішальним моментом, який покаже, чи готовий Ізраїль піти на компроміси, запропоновані його найближчим союзником, чи продовжить робити ставку на суто військове вирішення. Це гонка з часом, у якій Вашингтон намагається довести, що дипломатія все ще може переважити логіку війни.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
Мирні переговори Сирії та Ізраїлю під загрозою зриву через вимогу "гуманітарного коридору" до Сувейди
Дамаск вважає вимогу Ізраїлю щодо доступу до друзів порушенням суверенітету
Політика
"Ми ніколи не відмовимося від зброї": новий лідер "Хезболли" кинув виклик уряду Лівану та Ізраїлю
Під час промови на річницю вбивства Насралли його наступник пообіцяв не складати зброю
Близький Схід
"Уникайте гонки озброєнь": Бахрейн в ООН закликав до миру та підтримав план для Палестини
Глава МЗС засудив ескалацію та закликав до мирного врегулювання криз від Гази до Сирії
Політика
ОАЕ в ООН висунули умову для Палестини: державність в обмін на відмову від тероризму
Абу-Дабі засудив Ізраїль за анексію та удар по Катару, але висунув чіткі вимоги до палестинців
Головні новини
Різне
З Азербайджану в Україну вирушив черговий вантаж із енергообладнанням
Різне
Скандальні файли Епштейна, реліквії з Мекки та генетичні експерименти
Джеффрі Епштейну надіслали фрагменти священної тканини Кааби
Політика
Україна розпочала переговори з РФ і США в Абу-Дабі
Читайте в розділі
Політика
Україна розпочала переговори з РФ і США в Абу-Дабі
Політика
Іран готовий призупинити ядерну програму задля уникнення американських ударів
Тегеран розглядає можливість відмови від ядерних амбіцій заради безпеки
Політика
США озброюють Саудівську Аравію: схвалено новий контракт на 3 мільярди доларів
Вашингтон поставить запчастини для винищувачів F-15 та посилить систему ППО Королівства
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.