Токіо та Ер-Ріяд розширюють горизонти: парламентська ліга дружби Японія-Саудівська Аравія провела стратегічну зустріч

Сторони обговорили перехід від традиційного обміну до глибокого інтегрованого партнерства

У Токіо відбулося загальне засідання парламентської ліги дружби Японія-Саудівська Аравія за участю посла королівства Газі Фейсала Бінзагра та впливових японських політиків. Зустріч об'єднала 21 парламентаря, включаючи колишнього міністра економіки Ясутоші Нісімуру, для обговорення майбутнього двосторонніх відносин.

Учасники відзначили суттєву еволюцію партнерства, яке виходить за межі звичного обміну делегаціями у бік стратегічної інтеграції. Головною метою співпраці визначено побудову довгострокової економічної стійкості та формування надійних ланцюгів доданої вартості.

Посол Бінзагр підкреслив, що з моменту запуску ініціативи «Саудівсько-Японське бачення 2030» у 2017 році, взаємодія охопила нові сектори. Окрім енергетики, країни активно розвивають спільні проєкти в галузі високих технологій, промисловості, інвестицій та культури.

Особливу роль у зміцненні зв'язків відіграє людський капітал — фахівці, які мають глибоке розуміння специфіки обох культур. Наявність експертів із досвідом роботи в арабському світі та Японії стає ключовим рушієм реалізації амбітних планів королівства.

Глибоке зближення Японії та Саудівської Аравії свідчить про прагнення обох держав диверсифікувати свої геополітичні опори на тлі глобальної нестабільності. Для Ер-Ріяда японські технології є фундаментом успіху Vision 2030, тоді як для Токіо стратегічний альянс із лідером ісламського світу гарантує енергетичну безпеку та посилення впливу в регіоні Арабської затоки.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Сирія та Палестина: нова вісь стратегічного партнерства на Близькому Сході
Рамалла та Дамаск зміцнюють координацію щодо Єрусалима та Гази
Економіка
Брюссель та Дамаск готують дорожню карту розвитку після завершення громадянської війни
ЄС розглядає можливість повного відновлення економічної співпраці із Сирією
Близький Схід
Лідери Арабської затоки збираються в Джидді на екстрений саміт через загрозу з боку Ірану
Країни РСАДЗ координують зусилля для захисту регіону від ескалації війни
Дипломатія
Дипломатичний марафон: очільник МЗС Ірану провів термінові переговори з Саудівською Аравією
Аббас Аракчі поінформував Ер-Ріяд про зусилля Тегерана щодо деескалації
Головні новини
Різне
Хусити атакували нафтову інфраструктуру Саудівської Аравії
Незрозуміло, чи критично ці удари позначилися на загальній роботі нафтопереробного заводу та стані сховищ.
Різне
Трамп оголосив про розгром Ірану але не поспішає з угодою
Президент США не поспішає з угодою з Іраном
Близький Схід
Генсек ООН вимагає негайно зняти всі санкції з Сирії для порятунку її економіки
Антоніу Гутерреш закликає світ допомогти новому сирійському уряду у відбудові
Читайте в розділі
Дипломатія
Кувейт рішуче засуджує постійні напади хуситів на комерційні судна в Червоному морі
Емірат висловив повну солідарність із Саудівською Аравією для захисту регіону
Дипломатія
Президент Казахстану закликав до миру: Токаєв запропонував Путіну «заморозити» війну в Україні
Касим-Жомарт Токаєв використав зустріч в Омську для заклику до переговорів
Дипломатія
Прем'єр-міністр Іраку прибув до Тегерана з дипломатичною ініціативою для зниження напруги
Багдад запевнив, що не дозволить використовувати свою територію для загроз Ірану
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.