Сирія готується до великої війни: Дамаск та Анкара об'єднуються проти курдів

Підготовка до спільної операції йде повним ходом після зриву мирних переговорів

Сирійський уряд перекидає значні військові підкріплення до стратегічних позицій на сході провінцій Алеппо та Ракка, демонструючи готовність до силового сценарію повернення контролю над територіями, що утримуються Сирійськими демократичними силами (SDF). Ці дії є прямою відповіддю на неодноразові атаки SDF на позиції сирійської армії та зрив мирних переговорів.

Останньою краплею стала відміна запланованої зустрічі між урядом та SDF у Парижі, що відбулася після того, як курди провели власну конференцію в Хасаці за участю представників друзів та алавітів. У Дамаску це розцінили як спробу створити сепаратистський анклав та початок розколу Сирії. На цьому тлі візит міністра закордонних справ Туреччини Хакана Фідана до Дамаска, схоже, прискорив підготовку до спільної сирійсько-турецької операції проти SDF, чого давно прагнула Анкара.

Сотні одиниць військової техніки вже перекинуті в райони поблизу греблі Тішрін та міста Дайр-Хафір. Хоча міністерство оборони називає це "плановими навчаннями", аналітики та джерела на місцях впевнені, що це пряме попередження для SDF. Тиск на Дамаск також посилюють лідери арабських племен східної Сирії, які скаржаться на утиски з боку курдських сил і вимагають військового втручання для "звільнення східної Сирії". Один з племінних лідерів заявив: "Усі члени арабських племен на сході Сирії є заручниками SDF".

Ми спостерігаємо формування ситуативного, але дуже небезпечного союзу за розрахунком між колишніми ворогами — Дамаском та Анкарою. Їх об'єднав спільний ворог — курдські SDF, чиє прагнення до автономії є загрозою як для територіальної цілісності Сирії, так і для національної безпеки Туреччини. Конференція в Хасаці, де курди спробували залучити на свій бік інші меншини, стала для Дамаска "червоною лінією", після якої він остаточно зробив ставку на військове рішення.

Залучення арабських племен дає сирійському уряду зручний привід (casus belli) для початку операції, дозволяючи представити її не як напад на курдів, а як "звільнення" арабських земель. Це надзвичайно небезпечна гра, яка може призвести до нової кривавої фази сирійської війни. Майбутнє курдської автономії на північному сході Сирії опинилося під серйозною загрозою, оскільки проти неї формується потужний військово-політичний альянс.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Близький Схід
"Виходьте на страйк": Лідер опозиції Ізраїлю закликав до загального страйку на підтримку заручників
Сім'ї полонених звинувачують уряд у тому, що він жертвує їхніми близькими заради війни
Різне
Подвійні стандарти Ізраїлю: Нетаньягу обіцяє доступ журналістам і вбиває їх того ж дня
Прем'єр заявив про допуск іноземних ЗМІ в Газу, поки армія завдавала удару по репортерах Al Jazeera
Дипломатія
Ірак та Іран підписали нову безпекову угоду, спрямовану проти курдських повстанців
Багдад посилює контроль на кордоні під тиском Тегерана та Вашингтона
Політика
Зеленський обговорив мирний план із наслідним принцом Саудівської Аравії
Київ та Ер-Ріяд домовилися про координацію зусиль для досягнення миру
Головні новини
سياسة
زيلينسكي يعين ميخايلو دراباتي قائداً عاماً جديدا للقوات المسلحة الأوكرانية خلفا للجنرال أولكسندر سيرسكي
Політика
Президент Азербайджану заявив про таємну зустріч Німеччини та РФ щодо завершення війни в Україні
Близький Схід
Сирія стає головним енергетичним хабом Близького Сходу через блокаду Ормузької протоки
Дамаск заробляє мільйони на транзиті іракської нафти до європейських ринків
Читайте в розділі
Різне
Саудівська Аравія та Палестина координують зусилля проти ізраїльської окупації та іранської агресії
Сторони засудили будівництво 34 нових поселень та ракетний терор Тегерана
Різне
ОАЕ направили масовану гуманітарну допомогу до сектора Газа на тлі триваючої кризи
Емірати доставили тонни вантажів та розгорнули плавучий госпіталь для поранених
Різне
Крах чотирирічного перемир'я: Ємен опинився на порозі нової кривавої громадянської війни
Безкомпромісна риторика хуситів та урядових сил руйнує крихкий статус-кво
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.