"Новий Суецький канал на рейках": Єгипет будує свою першу високошвидкісну залізницю

Проєкт вартістю $4,5 млрд має з'єднати Червоне та Середземне моря за три години

У пустелі на схід від Каїра робітники почали прокладати колії для першого в Єгипті високошвидкісного потяга. Проєкт, який міністр транспорту назвав "новим Суецьким каналом на рейках", має з'єднати Червоне та Середземне моря, скоротивши час у дорозі на 660-кілометровій дистанції до трьох годин.

"Зелена лінія", як її називають, є останнім з низки мегапроєктів уряду президента Абделя Фаттаха ас-Сісі. У 2021 році Єгипет підписав контракт на 4,5 мільярда доларів з консорціумом, до якого входить німецька компанія Siemens, на створення першої з трьох високошвидкісних ліній. Влада сподівається, що мережа протяжністю майже 2000 км перевозитиме 1,5 мільйона пасажирів на день.

"Зелена лінія" пролягатиме від Айн-Сохни на Червоному морі до Марса-Матрух на Середземному, перетинаючи Нову адміністративну столицю. Влада також сподівається, що нова мережа перевозитиме 15 мільйонів тонн вантажів на рік.

Будівництво високошвидкісної залізниці є спробою Єгипту модернізувати свою застарілу транспортну систему та вирішити проблему перенаселення в долині Нілу. Створюючи швидкісний зв'язок між новими містами-супутниками та узбережжями, уряд прагне стимулювати економічний розвиток за межами традиційних центрів та розвантажити Каїр.

Однак, як і інші мегапроєкти ас-Сісі, цей проєкт викликає скептицизм. Критики вказують на величезну вартість та сумнівну економічну доцільність, особливо на тлі глибокої економічної кризи в країні. Нова адміністративна столиця вартістю 58 мільярдів доларів досі залишається малонаселеною, і є побоювання, що нова залізниця може спіткати та ж доля.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Близький Схід
В Єгипті на Нілі зіткнулись два круїзні лайнери
Политика
Єгипет закликає до відбудови Гази та застерігає від примусового переміщення палестинців
Каїр підтверджує свою позицію на тлі планів Ізраїлю відкрити КПП "Рафах" лише на виїзд
Дипломатія
США та посередники закликають Ізраїль і ХАМАС до стриманості на тлі зриву перемир'я
На переговорах у Маямі обговорили перехід до другого етапу мирного плану
Економіка
Лише бізнес: Єгипет применшує політичне значення газової угоди з Ізраїлем
Каїр наголошує на "суто комерційних" інтересах, щоб уникнути критики всередині країни
Головні новини
Різне
Ормузьку протоку, Оманську та Арабську затоки оголошено зоною військових дій
Близький Схід
У Дубаї запасів продуктів залишилося на 10 діб
Політика
Макрон вимагає зупинити війну в Лівані та роззброїти Хезболлу
Президент Франції представив план мирного врегулювання на кордоні
Читайте в розділі
Близький Схід
У Дубаї запасів продуктів залишилося на 10 діб
Близький Схід
Південь Лівану у вогні: як амбіції Хезболли перетворили країну на поле бою
Масштабна втеча цивільних триває на тлі запеклих зіткнень біля кордону
Близький Схід
Іран намагається вимкнути інтернет на Близькому Сході
Тегеран атакує дата-центри американських корпорацій в Арабській затоці
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.