Нова хвиля насильства в Судані: понад 10 000 людей стали біженцями за три дні

Бої в Дарфурі та Кордофані тривають, конфлікт перекинувся на сусідній Чад
Поновлення бойових дій на заході та півдні Судану лише за три дні цього тижня змусило понад 10 000 людей покинути свої домівки. Про це повідомила Міжнародна організація з міграції ООН.
З квітня 2023 року армія Судану та воєнізовані Сили швидкого реагування (RSF) ведуть "війну звірств", яка вже вбила десятки тисяч людей та змусила понад 11 мільйонів стати біженцями, спричинивши найбільшу у світі кризу переміщення та голоду.
За даними МОМ, 25-26 грудня понад 7000 людей втекли з сіл на кордоні з Чадом після наступу RSF на анклави, населені етнічною групою загава. У п'ятницю дрон RSF завдав удару по прикордонному місту в Чаді, вбивши двох чадських солдатів.
Крім того, ще 3100 людей були змушені тікати з охопленого голодом міста Кадуглі в Південному Кордофані, яке понад півтора року перебуває в облозі RSF. Регіон Кордофан, багатий на ресурси, наразі є ареною найзапекліших боїв.
Нова хвиля переміщення населення в Судані свідчить про те, що жодні мирні ініціативи та "односторонні перемир'я" не працюють. Конфлікт не лише не згасає, а й розширюється, захоплюючи нові території та етнічні групи. Наступ RSF на анклави загава вказує на те, що війна все більше набуває рис етнічних чисток, як це вже було в Ель-Фашері.
Удар по території Чаду є вкрай небезпечною ескалацією, що загрожує втягнути в конфлікт сусідню країну та ще більше дестабілізувати регіон. Це демонструє, що RSF, відчувши свою силу після захоплення Дарфуру, не мають наміру зупинятися і готові діяти за межами Судану.
Фактично країна вже розколота на дві частини: північ та схід під контролем армії, захід та частково південь — під контролем RSF. Поки міжнародна спільнота не зможе чинити реального тиску на обидві сторони та їхніх зовнішніх спонсорів, Судан продовжуватиме занурюватися в хаос, а кількість жертв та біженців лише зростатиме.
