"Неприйнятно та небезпечно": Хусити штурмували комплекс ООН в Ємені

Угруповання звинувачує ООН у шпигунстві, десятки співробітників залишаються під вартою

Бойовики-хусити в Ємені здійснили рейд на будівлю Організації Об'єднаних Націй у Сані. Це стало черговим витком ескалації у відносинах між угрупованням та міжнародними гуманітарними організаціями.

"Ми можемо підтвердити, що відбулося несанкціоноване проникнення членів сил безпеки "Ансар Аллах" до комплексу ООН у Сані", — повідомив представник ООН, додавши, що 15 міжнародних співробітників, які перебували всередині, "в безпеці та на зв'язку".

Цей інцидент є продовженням кампанії тиску з боку хуситів. Ще 31 серпня вони штурмували офіси ООН, затримавши понад 11 співробітників. Наразі, за даними ООН, угруповання довільно утримує 53 співробітників організації. Хусити висувають абсурдні звинувачення, стверджуючи, що вони викрили "одну з найнебезпечніших шпигунських мереж", пов'язану з гуманітарними організаціями та нібито працюючу на США та Ізраїль.

ООН категорично відкинула ці звинувачення. "Звинувачення, що називають співробітників ООН шпигунами... ставлять під загрозу життя персоналу ООН скрізь, і це неприйнятно", — заявив речник Генсека ООН.

Звинувачення хуситів на адресу ООН є цинічною спробою перекласти відповідальність за власні військові втрати та знайти цапа-відбувайла. Після успішного ізраїльського удару у вересні, який, ймовірно, став можливим завдяки якісним розвідданим, угруповання, замість того, щоб визнати власні провали в контррозвідці, вирішило звинуватити найвразливішу ціль — беззахисних гуманітарних працівників. 

Це класична тактика авторитарних та терористичних режимів, яка дозволяє одночасно і "пояснити" своїй аудиторії причину невдач, і посилити контроль над іноземною присутністю в країні. Такі дії не лише ставлять під загрозу життя гуманітарних працівників, але й ще більше ускладнюють доставку життєво важливої допомоги мільйонам єменців, які страждають від однієї з найгірших гуманітарних криз у світі.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Єгипет пов'язав майбутнє мегапроєкту Індія-Європа з миром у Палестині
Каїр заявив, що вирішення палестинського питання є ключем до успіху коридору IMEC
Дипломатія
ООН скорочує миротворців у Лівані, загострюючи напругу
Командувач UNIFIL запевнив у підтримці, але скорочення сил ускладнить контроль за перемир'ям
Політика
ООН відкинула звинувачення хуситів у шпигунстві
Організація назвала заяви "надзвичайно тривожними" та такими, що ставлять під загрозу життя гуманітарних працівників
Різне
"Ми на межі": ООН попереджає про загрозу голоду в Газі, Судані та Ємені
Всесвітня продовольча програма змушена скорочувати допомогу через безпрецедентний дефіцит фінансування
Головні новини
سياسة
زيلينسكي يعين ميخايلو دراباتي قائداً عاماً جديدا للقوات المسلحة الأوكرانية خلفا للجنرال أولكسندر سيرسكي
القوات المسلحة الأوكرانية تأسر 64 عسكرياً روسياً
Політика
Президент Азербайджану заявив про таємну зустріч Німеччини та РФ щодо завершення війни в Україні
Близький Схід
Сирія стає головним енергетичним хабом Близького Сходу через блокаду Ормузької протоки
Дамаск заробляє мільйони на транзиті іракської нафти до європейських ринків
Читайте в розділі
Різне
Саудівська Аравія та Палестина координують зусилля проти ізраїльської окупації та іранської агресії
Сторони засудили будівництво 34 нових поселень та ракетний терор Тегерана
Різне
ОАЕ направили масовану гуманітарну допомогу до сектора Газа на тлі триваючої кризи
Емірати доставили тонни вантажів та розгорнули плавучий госпіталь для поранених
Різне
Крах чотирирічного перемир'я: Ємен опинився на порозі нової кривавої громадянської війни
Безкомпромісна риторика хуситів та урядових сил руйнує крихкий статус-кво
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.