Лідер Хезболли відкидає умови нової мирної угоди між Ізраїлем та Ліваном

Проіранські бойовики відмовляються складати зброю в обмін на деокупацію півдня
Глава терористичного угруповання Хезболла Наїм Кассем публічно розкритикував нову рамкову мирну угоду між Ліваном та Ізраїлем. Підписаний у Вашингтоні документ пов'язує поступове виведення ізраїльських військ із південних регіонів країни з обов'язковим повним роззброєнням проіранських бойовиків.
Радикальний лідер безапеляційно заявив, що його збройні формування продовжуватимуть бойові дії доти, доки ізраїльська армія не покине територію Лівану. Відразу після офіційного оголошення про досягнення перемир'я прихильники екстремістів влаштували масові протестні акції на вулицях Бейрута.
Незважаючи на формальне підписання договору, бойові дії не припиняються: ліванські медіа повідомили про новий удар ізраїльського безпілотника поблизу південного міста Набатія. Водночас ізраїльські військові звільнили 3 ліванських і 3 сирійських робітників, яких вони захопили у прикордонному селі Айн-Араб напередодні.
Оприлюднені Державним департаментом США деталі угоди передбачають початкове виведення окупаційних військ Ізраїлю з двох секретних пілотних зон. За планом, регулярна ліванська армія має поступово перебрати на себе повний контроль за безпекою на цих ділянках, що стане моделлю для подальшої деокупації.
Категорична відмова Хезболли роззброюватися перетворює цей американський мирний план на чергову мертвонароджену дипломатичну ініціативу. Доки іранські маріонетки зберігають свій військовий потенціал, Ізраїль продовжуватиме нищити Ліван, використовуючи тероризм радикалів як ідеальне виправдання для багаторічної окупації арабських земель.
