США та Іран завдали взаємних ударів після атаки на судно в Ормузькій протоці

У ніч на 27 червня авіація Сполучених Штатів атакувала іранські склади ракет і дронів, а також берегові радарні станції. Це стало "потужною відповіддю" на напад проти комерційного судна, яке проходило Ормузьку протоку 25 червня.
Про це повідомило американське командування у соцмережі Х.
Там зазначили, що Сили Центрального командування продовжують забезпечувати координацію безпечного проходу та підтримку комерційних суден, що проходять протокою. Американські військові залишаються пильними, щоб забезпечити дотримання, виконання та повну чинність усіх аспектів угоди з Іраном.
У відповідь Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що дії Вашингтона порушили меморандум про взаєморозуміння, і повідомило про удари по об’єктах, пов’язаних з американськими силами.
Напередодні лідер США Дональд Трамп звинуватив Тегеран у порушенні режиму припинення вогню. За його словами, іранські військові запустили щонайменше чотири дрони по кораблях у протоці, один із яких влучив у палубу вантажного судна.
Ймовірно, йшлося про інцидент біля узбережжя Оману з тайванським судном Ever Lovely під прапором Сінгапуру, яке рухалося маршрутом, що не був погоджений з Іраном, і отримало пошкодження від "невідомого об’єкта".
Нагадаємо, 17 червня Трамп та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали меморандум про взаєморозуміння з 14 пунктів, спрямований на припинення конфлікту, що розпочався 28 лютого між США, Ізраїлем та Іраном.
