Ізраїльсько-палестинський конфлікт: Ердоган розкритикував радбез ООН

Радбез ООН продемонстрував свою нефункціональність в ізраїльсько-палестинському конфлікті, зокрема щодо реакції на відключення Ізраїлем електроенергії та водопостачання, постачання палива та продуктів харчування в Газу.

Про це президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган сказав сьогодні, в режимі відеозвернення, на відкритті саміту зі стратегічних комунікацій Stratcom Summit 2023, що проходить 24-25 листопада в Стамбулі.

“Відключивши електроенергію, водопостачання, забезпечення паливом та їжею, Ізраїль вчинив воєнний злочин, відрізав зв’язок народу Гази із зовнішнім світом, аби про це не дізналися. На жаль, міжнародні організації та глобальна система стикаються з вкрай негативним випробуванням перед обличчям цієї жорстокості. Рада Безпеки ООН, яка відповідає за забезпечення глобального миру та стабільності, залишилася повністю нефункціональною в цьому процесі”, - сказав Ердоган.

Президент Туреччини нагадав про те, що Резолюція, яка була прийнята на Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, коли 40 країн утрималися, а 121 країна проголосувала «за», була важливою та цінною тим, що вона відображала загальну совість людства.

Президент Ердоган також розкритикував світові ЗМІ, які ігнорували злочини проти людяності, вчинені Ізраїлем у Газі.

“Найважливішим питанням, про яке нагадують нам нещодавні критичні події, особливо в Газі, є важливість стратегічної комунікації. Ми разом спостерігаємо і бачимо, що війна, зіткнення, напад і оборона відбуваються не лише на передовій. Нам потрібно спільно боротися проти руйнівних наслідків дезінформації, яка розбещує демократію та завдає шкоди правам і свободам особистості”, - сказав Ердоган на відкритті Stratcom Summit 2023, наголошуючи на важливості його проведення.

Нагадаємо, що в жовтні понад 120 країн проголосували на Генасамблеї ООН за «стійке гуманітарне перемир'я», що має привести до припинення бойових дій. Але резолюція Генасамблеї має рекомендаційний характер на відміну від зобов’язальних рішень Ради Безпеки. 16 листопада Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка закликає до запровадження у секторі Гази «гуманітарних пауз і коридорів».

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
The Guardian: Учені зафіксували рекордну кількість атак на цивільні системи водопостачання через дії Росії та Ізраїлю
Ближний восток
Генсек ООН назвал «ошибочными» военные методы Израиля
Головні новини
Економіка
Фінансовий удар по Тегерану: США готують найжорсткіші в історії санкції проти іранського режиму
Світова спільнота сподівається, що нові обмеження остаточно зупинять агресію Ірану
Близький Схід
Морська криза загострюється: трафік суден в Ормузькій та Баб-ель-Мандебській протоках впав до мінімуму
Глухий кут у дипломатії та загрози нападами змушують світових перевізників оминати регіон
Політика
Єгипет та Катар закликають США і Іран негайно відновити мирні переговори
Каїр та Доха наполягають на розблокуванні Ормузької протоки дипломатичним шляхом
Читайте в розділі
Близький Схід
Морська криза загострюється: трафік суден в Ормузькій та Баб-ель-Мандебській протоках впав до мінімуму
Глухий кут у дипломатії та загрози нападами змушують світових перевізників оминати регіон
Близький Схід
Водна безпека як питання життя: Єгипет застерігає Ефіопію про право на самооборону через дамбу на Нілі
Каїр переходить до превентивного стримування для захисту своїх критичних ресурсів
Близький Схід
Нова загроза для світової торгівлі: хусити готують захоплення Баб-ель-Мандебської протоки
Тегеран прагне утворити другий паралізований морський коридор у Червоному морі
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.