В Казахстані росіяни намагаються вербувати добровольців на війну

Прокуратура Казахстану повідомила, про випадки спроб вербування на півночі країни місцевих жителів на війну в Україні на боці російської армії, пише ВВС, передає УНН.

У Костанайській області Казахстану зафіксовано спроби вербування місцевих жителів на війну в Україні з російської сторони, повідомила обласна прокуратура. У наглядовому органі не уточнили, яким чином велося вербування і чи були затримані організатори рекрутингу.

Прокуратура лише нагадала про кримінальну відповідальність за участь у військових діях на території чужої держави. Згідно з Кримінальним кодексом Казахстану, за найманство загрожує 10 років в'язниці.

У середині квітня стало відомо, що Комітет національної безпеки Казахстану відкрив 10 кримінальних справ за фактами участі громадян країни у військових діях на території України. Подробиці кримінальних справ відомство не надало, пославшись на таємницю слідства.

Від початку військового вторгнення росії в Україну громадян країн Центральної Азії активно вербують на війну. Однак рекрутинг найчастіше відбувався на території росії. Мігрантам роздавали листівки біля метро із закликом вступити в армію заради "відродження великої росії". У громадському транспорті москви було розміщено оголошення про набір до російської армії киргизькою, узбецькою і таджицькою мовами.

Повідомлялося про тиск і примус іноземців до підписання військового контракту в міграційній службі.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Економіка
Казахстан закрив кордони для паралельного імпорту в рф
Головні новини
Близький Схід
Удар Ізраїля по Газі вбив щонайменше 50 осіб — палестинські медики
Різне
Хусити атакували танкер, що плив з РФ до Китаю
Різне
В Афганістані через зливи загинули 40 людей, ще 350 - постраждали
Читайте в розділі
Різне
Хусити атакували танкер, що плив з РФ до Китаю
Різне
В Афганістані через зливи загинули 40 людей, ще 350 - постраждали
Різне
Медична група ADONIS оцінює збитки зруйнованої клініки в $3 млн
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.