Історичний виступ: Президент Сирії вперше за десятиліття звернеться до Генасамблеї ООН

Ахмад аш-Шараа представить нову Сирію на світовій арені наступного місяця

Тимчасовий президент Сирії Ахмад аш-Шараа виступить на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй наступного місяця. Про це повідомив AFP представник МЗС Сирії. Це буде перший виступ сирійського лідера в ООН за останні десятиліття, що знаменує собою важливий крок до міжнародної легітимації нової влади.

Аш-Шараа, чиє ісламістське угруповання очолило коаліцію, що повалила режим Башара Асада в грудні, "візьме участь у Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, де виголосить промову". "Він стане першим сирійським президентом, який виступить в Організації Об'єднаних Націй з часів колишнього президента Нуреддіна аль-Атассі (у 1967 році)", — зазначив чиновник.

З моменту приходу до влади новий уряд Сирії здобув значну регіональну та міжнародну підтримку. У квітні міністр закордонних справ Асаад аш-Шайбані вже виступав в ООН та підняв новий прапор країни біля штаб-квартири організації. Сам аш-Шараа раніше зустрічався з президентом США Дональдом Трампом та президентом Франції Еммануелем Макроном. Варто зазначити, що аш-Шараа досі перебуває під санкціями ООН та забороною на поїздки через своє минуле як розшукуваного джихадиста, і для всіх закордонних поїздок йому потрібен спеціальний дозвіл.

Виступ Ахмада аш-Шараа на Генасамблеї ООН — це не просто протокольний захід, а акт символічної коронації нової сирійської влади на світовій арені. Це кульмінація процесу її міжнародної легітимації, який розпочався зустрічами з Трампом та Макроном. Для Сирії це можливість представити світові своє бачення майбутнього та залучити вкрай необхідну допомогу для відбудови.

Однак цей виступ також є нагадуванням про складне минуле її лідера. Той факт, що президент країни повинен просити дозволу на виїзд через санкції, свідчить про глибокі суперечності, з якими стикається нова Сирія. З одного боку, світ готовий прийняти нову владу, щоб закрити криваву сторінку війни. З іншого — він не забув про її радикальне минуле. Цей виступ стане тестом для аш-Шараа: чи зможе він переконати світ, що він є не просто вчорашнім джихадистом, а відповідальним державним діячем, здатним побудувати нову, мирну Сирію.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Дипломатія
Посланець США прибув до Ізраїлю для переговорів щодо Сирії та Лівану
Візит відбувається на тлі тиску Вашингтона на Ізраїль щодо роззброєння "Хезболли"
Політика
"Продовження політики виключення": курди засудили "недемократичні" вибори в Сирії
Курдська адміністрація заявила, що не визнає парламент, сформований без її участі
Різне
Атака на штаб-квартиру ООН: у Лівії попередили спробу ракетного удару
Інцидент стався, поки глава місії ООН звітувала перед Радою Безпеки
Близький Схід
Останній шанс для Ірану: Тегеран веде переговори з Європою, щоб уникнути санкцій ООН
Європейська трійка попереджає, що "час спливає", і закликає Іран до реальних кроків
Головні новини
Близький Схід
ОАЕ зміцнюють статус глобального хабу для розкішного життя
Брендовані резиденції стають найшвидше зростаючим сегментом ринку нерухомості
Різне
Йорданія завдала авіаударів по наркокартелях на півдні Сирії
Операція спрямована на знищення мереж контрабанди зброї та наркотиків
Різне
Іран молиться про дощ, поки греблі пересихають, а режим — процвітає
Водосховище, що живить Тегеран, заповнене лише на 3% на тлі найгіршої посухи
Читайте в розділі
Близький Схід
ОАЕ зміцнюють статус глобального хабу для розкішного життя
Брендовані резиденції стають найшвидше зростаючим сегментом ринку нерухомості
Близький Схід
Крихке перемир'я в Алеппо: сирійська армія та курди домовилися про деескалацію після кривавих сутичок
Зіткнення сталися на тлі ультиматуму Туреччини щодо інтеграції SDF до кінця року
Близький Схід
"Новий Суецький канал на рейках": Єгипет будує свою першу високошвидкісну залізницю
Проєкт вартістю $4,5 млрд має з'єднати Червоне та Середземне моря за три години
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.