Останній шанс для Ірану: Тегеран веде переговори з Європою, щоб уникнути санкцій ООН

Європейська трійка попереджає, що "час спливає", і закликає Іран до реальних кроків

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі провів телефонні переговори зі своїми французьким, німецьким та британським колегами. Мета розмови — уникнути відновлення санкцій ООН через ядерну програму Тегерана лише за кілька днів до закінчення європейського ультиматуму.

"Європейська трійка" (Велика Британія, Франція, Німеччина) раніше попередила, що запустить механізм "snapback", передбачений ядерною угодою 2015 року, і відновить санкції, якщо до кінця серпня не буде знайдено дипломатичне рішення. Занепокоєння європейців значно зросло після того, as Іран припинив будь-яку співпрацю з МАГАТЕ після червневої війни з Ізраїлем. Це залишило міжнародну спільноту "сліпою" щодо стану іранської ядерної програми, зокрема, щодо запасів урану, збагаченого до 60% — рівня, близького до збройного.

Після розмови Аракчі розкритикував "юридичні та моральні підстави" європейських країн для погрози санкціями, але запевнив, що переговори продовжаться. "Іран ніколи не відмовлявся від шляху дипломатії," — йдеться в його заяві. У відповідь міністри закордонних справ Франції та Німеччини підтвердили факт переговорів, але наголосили, що "час спливає". "Іран повинен почати діяти по суті, щоб уникнути активації snapback," — написав глава МЗС Німеччини Йоганн Вадефуль.

Телефонні переговори в останню хвилину — це класична дипломатична гра на межі прірви. Іран, схоже, усвідомив, що погрози "Європейської трійки" є серйозними, і повне відновлення санкцій ООН завдасть нищівного удару по його і без того слабкій економіці. Тому Тегеран намагається виграти час, демонструючи готовність до діалогу.

Однак це може бути лише тактичним маневром. Іран, як і раніше, не готовий до реальних поступок, таких як відновлення повного доступу для інспекторів МАГАТЕ. Він намагається "заговорити" процес, сподіваючись, що європейці знову відступлять. Європейці, зі свого боку, перебувають у складній ситуації: відновлення санкцій може остаточно поховати ядерну угоду і підштовхнути Іран до створення бомби, але бездіяльність лише заохочуватиме Тегеран до подальших порушень. Найближчі дні покажуть, чи є цей діалог реальною спробою знайти компроміс, чи лише останнім актом у дипломатичному театрі перед новою ескалацією.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
ООН офіційно оголосила голод у Газі
Палестинці борються за залишки їжі, поки Ізраїль готує новий наступ на місто Газа
Різне
"Жахливе погіршення": США, ОАЕ та ООН вимагають гуманітарних пауз у Судані
Світ б'є на сполох через катастрофічний голод та напади на гуманітарні конвої
Дипломатія
Іран погрожує Ізраїлю новими ракетами, але готовий до "консультацій" з МАГАТЕ
Тегеран демонструє силу, але намагається уникнути повного розриву із Заходом
Політика
"Крихкий мир": Спецпосланець ООН попередив про загрозу нової війни в Сирії
Перемир'я в Сувейді під загрозою, а політична напруженість зростає, заявив Гейр Педерсен
Головні новини
Дипломатія
Історична зустріч Зеленського та аш-Шараа в Дамаску
Президент Сирії влаштував українському лідеру надзвичайно теплий прийом
Різне
Україна по-арабськи долучилася до вшанування роботи Координаційного штабу
Мохаммад Фараджаллах зустрівся з Кирилом Будановим на річниці штабу ГУР
Інтерв'ю
Україна ламає плани Ірану: Мохаммад Фараджаллах про удар по інтересах Кремля
Головний редактор Україна по-арабськи про нову роль Києва на Близькому Сході
Читайте в розділі
Близький Схід
ХАМАС категорично відмовився скласти зброю в секторі Газа
Радикали називають вимоги про роззброєння спробою продовжити геноцид палестинців
Близький Схід
Арабські країни палають після ультиматуму Трампа: Іран атакував нафтову інфраструктуру регіону
Тегеран проігнорував погрози Білого дому та вдарив по ОАЕ, Бахрейну та Кувейту
Близький Схід
Опріснювальні заводи Арабської затоки перейшли на посилений режим захисту через війну
Технології та взаємозв'язок мереж гарантують безперебійне водопостачання регіону
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.