"Історичний момент" із присмаком авторитаризму: чому вибори в Сирії критикують за непрозорість

Голосування є непрямим та бойкотується регіонами меншин, що викликає сумніви у його демократичності

Тимчасовий президент Сирії Ахмед аш-Шараа назвав парламентські вибори, що проходять у неділю, "історичним моментом" для країни. Це перше голосування з моменту повалення режиму Башара Асада в грудні минулого року, яке має на меті сформувати новий законодавчий орган. "Сирійці пишаються тим, що сьогодні переходять від війни та хаосу до виборів", — заявив аш-Шараа.

Однак ці вибори важко назвати демократичними в класичному розумінні. По-перше, вони є непрямими: 140 з 210 депутатів обирають не громадяни, а 6000 членів спеціальних виборчих колегій. Решту третини парламенту (70 депутатів) особисто призначить сам президент. Влада виправдовує такий підхід неможливістю провести всенародне голосування через мільйони біженців та безпекову ситуацію.

По-друге, вибори не відбуваються в трьох ключових регіонах: провінції Сувейда з друзською більшістю та в контрольованих курдами провінціях Ракка і Хасака. Ці регіони відмовляються від інтеграції, побоюючись ісламістської адміністрації в Дамаску, особливо після нещодавніх спалахів сектантського насильства. Це означає, що 19 місць у парламенті залишаться вакантними, що ставить під сумнів його легітимність як загальнонаціонального органу.

Критики також вказують на низький рівень інклюзивності: лише 14% кандидатів — жінки, а квоти для меншин не передбачені. Усе це, разом із широкими повноваженнями президента, даними йому тимчасовою конституцією, викликає побоювання, що новий парламент може стати лише інструментом для легітимації нової централізованої влади.

Ці вибори є спробою нової сирійської влади продемонструвати світові перехід до більш цивілізованого правління та отримати міжнародну легітимність, необхідну для залучення допомоги. Проте сам формат виборів є компромісом між демократичною риторикою та авторитарною реальністю. 

Непряме голосування, президентські призначення та бойкот з боку цілих регіонів свідчать не про національну єдність, а про глибокі розколи та недовіру. Замість того, щоб стати символом нового початку, ці вибори ризикують зафіксувати існуючий розкол, створивши парламент, який представлятиме лише частину країни та буде значною мірою залежним від волі однієї людини.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Дипломатія
Лівійський маршал Хафтар оголошує "нову фазу", закликаючи покласти край розколу та іноземному втручанню
Лідер сходу країни заявив, що лівійці самі мають визначити своє майбутнє
Різне
Новий альянс проти наркотиків: Йорданія та Сирія завдали удару по контрабанді в першій спільній операції
Спецслужби двох країн ліквідували мережі, що займалися виробництвом та розповсюдженням каптагону
Дипломатія
Нові правила гри в Затоці: США надають Катару безпрецедентні гарантії безпеки після удару Ізраїлю
Указ Трампа є сигналом як для Тель-Авіва, так і для інших арабських країн, що шукають альтернативні альянси
Різне
У Сирії відбувся проукраїнський мітинг проти зближення з Росією
Головні новини
Політика
Союзники США відмовляються розблоковувати Ормузьку протоку силою
Трамп звинувачує Європу в невдячності через небажання відправляти військові кораблі
Дипломатія
Ірак домовляється з Іраном та готується запустити альтернативний трубопровід
Багдад шукає шляхи в обхід заблокованої Ормузької протоки для порятунку експорту
Дипломатія
США розпочинають глобальну дипломатичну війну проти КВІР та Хезболли
Держдеп наказав дипломатам терміново переконати союзників визнати ці угруповання терористичними
Читайте в розділі
Політика
Союзники США відмовляються розблоковувати Ормузьку протоку силою
Трамп звинувачує Європу в невдячності через небажання відправляти військові кораблі
Політика
Посланці Трампа зустрілися з ХАМАС у Каїрі для порятунку перемир'я в Газі
Ізраїль погодився відкрити єдиний пішохідний перехід на кордоні з Єгиптом
Політика
ОАЕ та Йорданія засудили Іран за розв'язання війни на Близькому Сході
Монархії заявили, що арабські країни не є стороною конфлікту США та Ізраїлю проти Тегерана
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.