Історична зустріч: Сирія та Ізраїль проводять прямі переговори на тлі кризи

Міністри закордонних справ обговорять безпеку на півдні Сирії після кровопролиття

У четвер у Баку відбудеться безпрецедентна зустріч на рівні міністрів між Сирією та Ізраїлем для обговорення питань безпеки на півдні Сирії. У переговорах візьмуть участь міністр закордонних справ Сирії Асаад аш-Шайбані та міністр стратегічних справ Ізраїлю Рон Дермер. Це вже друга їхня зустріч за останній час — попередня відбулася минулого тижня в Парижі.

Переговори проходять на тлі нещодавніх кривавих зіткнень у сирійській провінції Ес-Сувейда між друзами та бедуїнськими племенами, в які втрутилися сирійські урядові війська та ізраїльська армія. Ізраїль, заявивши про намір захистити друзів, завдав ударів по президентському палацу та штабу армії в Дамаску. Лише після втручання США 18 липня вдалося досягти припинення вогню.

Цікаво, що зустріч у Баку відбудеться одразу після візиту сирійського міністра до Москви. Там він планує обговорити з російськими офіційними особами майбутнє військових баз РФ у Сирії, зокрема, умови їхнього подальшого існування. Незважаючи на те, що Росія була ключовим союзником поваленого режиму Асада, новий уряд у Дамаску не розриває зв'язків з Москвою.

Прямі переговори між Сирією та Ізраїлем, які технічно перебувають у стані війни з 1948 року, — це подія історичного масштабу. Вона свідчить про повний крах старої архітектури безпеки на Близькому Сході. Новий сирійський уряд, зіткнувшись із внутрішніми загрозами (як-от повстання друзів) та зовнішнім тиском, змушений йти на прагматичні кроки, які були немислимі за часів Асада.

Візит сирійського міністра до Москви перед зустріччю з ізраїльським колегою — це майстерний дипломатичний хід. Дамаск, з одного боку, показує свою незалежність, ведучи діалог з усіма ключовими гравцями (РФ, США, Ізраїль), а з іншого — використовує російський фактор як важіль у переговорах. Сирія намагається знайти новий баланс сил, де вона більше не є проксі-територією Ірану чи Росії, а самостійним суб'єктом.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Близький Схід
"Нелюдськи та принизливо": Спецдоповідач ООН звинуватила сторони конфлікту в морінні голодом цивільних у Газі
Експерт ООН з тортур закликала до негайної доставки гуманітарної допомоги в анклав
Дипломатія
Курдський гамбіт: як сирійські курди грають на протиріччях для власного майбутнього
Поки друзи бунтують, курди домовляються з Дамаском про інтеграцію своєї армії.
Близький Схід
Туреччина починає експорт газу до Сирії: нова ера для зруйнованої війною країни
Азербайджанський газ піде до Сирії через Туреччину для відновлення її енергетики
Дипломатія
Франція та Саудівська Аравія представили в ООН "дорожню карту" для створення Палестини
Запропоновано детальний план для вирішення конфлікту за принципом "двох держав"
Головні новини
Економіка
Споживчий бум: витрати домогосподарств у країнах Затоки зростатимуть удвічі швидше, ніж у розвинених економіках
Ця тенденція створює нові можливості для інвестицій у споживчий сектор
Економіка
Сирія проводить деномінацію: країна прибирає два нулі з банкнот для боротьби з інфляцією
Нова валюта циркулюватиме паралельно зі старою протягом 90 днів
Різне
Троє загиблих, десятки поранених: протести алавітів у Сирії переросли в криваві сутички
Влада звинувачує в насильстві "залишки режиму Асада"
Читайте в розділі
Дипломатія
Зустріч Нетаньягу та аш-Шараа "неминуча": Ізраїль та Сирія близькі до безпекової угоди
Прорив став можливим завдяки зусиллям Трампа, але сторони досі мають розбіжності
Дипломатія
Президент ОАЕ відвідав Пакистан для поглиблення економічної співпраці
Візит спрямований на залучення інвестицій в пакистанську економіку, що переживає труднощі
Дипломатія
Україна та Оман розширюють інвестиційне партнерство
Посол України в Омані Ольга Селих провела переговори про спільні проєкти у сфері інновацій
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.