Іран висловив готовність відновити довіру у відносинах з Європою

Тегеран пропонує розпочати новий етап співпраці за умови незалежного підходу з боку ЄС

Іран заявив про свою готовність відновити взаємну довіру з європейськими країнами на тлі обговорень можливого повторного запровадження санкцій ООН через порушення ядерної угоди 2015 року. За словами глави МЗС Ірану, країна відкрита до нового етапу відносин, якщо Європа продемонструє справжню політичну волю та незалежну позицію.

У неділю в Тегерані відбувся дипломатичний форум, під час якого іранська сторона наголосила на відсутності перешкод для покращення відносин з Європою за умови перегляду попереднього курсу. У п’ятницю відбулися переговори між представниками Ірану та дипломатами Великої Британії, Франції й Німеччини щодо поточного стану ядерних переговорів між Тегераном і Вашингтоном.

З 2018 року, коли США в односторонньому порядку вийшли з угоди та поновили санкції, Іран поступово почав відмовлятися від своїх зобов’язань. Наразі європейські країни розглядають можливість запуску механізму «автоматичного повернення санкцій» (snapback), термін дії якого спливає в жовтні. Раніше іранська сторона попереджала про можливі «необоротні наслідки» у разі такого рішення.

Також міністр висловив готовність відвідати європейські столиці для обговорення ядерної програми та інших тем, що становлять спільний інтерес. У своєму виступі він закликав Європу зосередитися на спільних інтересах, а не на розбіжностях.

Зазначимо, що доля ядерної угоди 2015 року залишається ключовим питанням у відносинах між Іраном, США та ЄС, впливаючи не лише на безпеку регіону, а й на глобальні енергетичні та дипломатичні баланси.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Іран та європейські країни проведуть ядерні переговори в Туреччині
Зустріч відбуватиметься на тлі заяв Трампа про наближення нової угоди та загрозу «неповоротних» наслідків з боку Ірану
Політика
Іран допускає тимчасові обмеження на збагачення урану, але наполягає на принципах
Переговори зі США тривають: Тегеран відкриває шлях до компромісу, але відстоює ядерні права
Політика
Трамп назвав Іран «найбільш руйнівною силою» і пообіцяв не допустити його ядерного статусу
Президент США виступив із жорстким попередженням на саміті в Ер-Ріяді
Дипломатія
Іран і США завершили ядерні переговори в Омані — наступний раунд оголосять згодом
Дипломатичний процес триває попри розбіжності щодо збагачення урану та демонтажу об’єктів
Головні новини
Політика
Ізраїль готує план запобігання іранській загрозі
Міністр оборони Ізраїлю: армія розробляє план для нейтралізації майбутніх загроз з боку Ірану
Економіка
Саудівська Аравія та Індонезія: $27 мільярдів на угоди для майбутнього енергетики
Саудівська Аравія та Індонезія підписали угоди на $27 мільярдів, акцент на чистій енергії
Різне
Саудівська Аравія: Майбутнє у цифровій епосі – 334 000 громадян опанували ШІ
Саудівська Аравія успішно завершила навчання ШІ для 334 000 громадян, інвестуючи у цифрову трансформацію
Читайте в розділі
Політика
Ізраїль готує план запобігання іранській загрозі
Міністр оборони Ізраїлю: армія розробляє план для нейтралізації майбутніх загроз з боку Ірану
Економіка
Саудівська Аравія та Індонезія: $27 мільярдів на угоди для майбутнього енергетики
Саудівська Аравія та Індонезія підписали угоди на $27 мільярдів, акцент на чистій енергії
Політика
РСАДПЗ запроваджує єдину туристичну візу: Перська затока відкривається для туристів
Країни Перської затоки скоро запустять єдину туристичну візу для шістьох держав
<ПопНаст>
Липень 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Шукайте нас на Facebook
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.