"Хезболла" вітає "повернення до розуму" уряду Лівану після засідання щодо роззброєння

Угруповання інтерпретує обережну позицію кабінету як перемогу та умову для подальшого діалогу

Представник "Хезболли" Махмуд Кматі заявив, що угруповання розглядає п'ятничне засідання кабінету міністрів щодо плану роззброєння як "можливість повернутися до мудрості та розуму". Це стало першою позитивною реакцією з боку "Хезболли" після тижнів погроз та конфронтації.

У п'ятницю уряд Лівану привітав план, розроблений армією, щодо встановлення державної монополії на зброю і заявив, що військові розпочнуть його виконання. Однак, кабінет не встановив чітких термінів реалізації, застерігши, що можливості армії є обмеженими, а продовження ізраїльських військових операцій заважатиме цьому процесу.

Кматі повідомив Reuters, що "Хезболла" зробила такий висновок, оскільки уряд пов'язав подальшу реалізацію американської "дорожньої карти" із зобов'язаннями Ізраїлю. За його словами, без припинення ізраїльських ударів та виведення військ, реалізація плану має залишатися "призупиненою до подальшого повідомлення". Раніше "Хезболла" "недвозначно відкидала" рішення уряду та погрожувала протестами та навіть громадянською війною.

Заява представника "Хезболли" — це майстерний хід, спрямований на те, щоб представити обережну та компромісну позицію уряду як власну перемогу. Не встановивши чітких термінів роззброєння та пов'язавши його з діями Ізраїлю, уряд фактично дав "Хезболлі" можливість затягувати процес нескінченно.

Тепер угруповання може стверджувати, що воно готове до діалогу, але лише після того, як Ізраїль виконає свою частину угоди, чого, ймовірно, ніколи не станеться в повному обсязі. Це дозволяє "Хезболлі" зберегти свою зброю та політичний вплив, водночас уникаючи прямої конфронтації з державою. По суті, уряд Лівану, намагаючись уникнути громадянської війни, пішов на компроміс, який, хоч і виглядає як крок уперед, насправді консервує статус-кво і залишає питання роззброєння у підвішеному стані.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
"Трамп, врятуй заручників!": Ізраїльські протестувальники звернулися безпосередньо до президента США
Тисячі людей у Тель-Авіві закликали Трампа змусити Нетаньягу закінчити війну
Різне
Кількість загиблих у Газі перевищила 64 000, Ізраїль продовжує наступ на тлі голоду
28 людей, переважно жінки та діти, загинули внаслідок нічних ударів по місту Газа
Різне
Шотландія припинить фінансування компаній, що озброюють Ізраїль
Водночас уряд продовжить підтримувати оборонні заводи, що постачають зброю Україні
Політика
Ліван напередодні історичного рішення: армія представить план роззброєння "Хезболли"
Уряд готується до вирішального кроку на тлі ізраїльських ударів та погроз з боку "Хезболли"
Головні новини
Дипломатія
Історична зустріч Зеленського та аш-Шараа в Дамаску
Президент Сирії влаштував українському лідеру надзвичайно теплий прийом
Різне
Україна по-арабськи долучилася до вшанування роботи Координаційного штабу
Мохаммад Фараджаллах зустрівся з Кирилом Будановим на річниці штабу ГУР
Інтерв'ю
Україна ламає плани Ірану: Мохаммад Фараджаллах про удар по інтересах Кремля
Головний редактор Україна по-арабськи про нову роль Києва на Близькому Сході
Читайте в розділі
Дипломатія
Історична зустріч Зеленського та аш-Шараа в Дамаску
Президент Сирії влаштував українському лідеру надзвичайно теплий прийом
Дипломатія
Арабська рада в Україні схиляє голови перед великим вчителем та будівничим міждержавних мостів
Вічна пам’ять легенді української дипломатії: вшанування пам’яті Євгена Микитенка
Дипломатія
Україна та Сирія офіційно відновлюють роботу своїх посольств
Київ та Дамаск домовилися про повне повернення дипломатичних місій
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.