Ескалація на Близькому Сході: Іран закриває небо, а США евакуюють персонал

Авіакомпанії світу скасовують рейси через загрозу ракетних ударів та роботи ППО

Іран оголосив про тимчасове закриття свого повітряного простору для більшості польотів. Рішення було оприлюднене через Федеральне авіаційне управління США. 

Це сталося на тлі різкого зростання напруженості та погроз Тегерана атакувати американські бази в регіоні, якщо Вашингтон наважиться на воєнну операцію. У відповідь США розпочали часткове виведення персоналу зі своїх об’єктів на Близькому Сході.

Міжнародні авіаперевізники, зокрема Lufthansa, IndiGo та Turkish Airlines, вже почали скасовувати рейси або змінювати маршрути в обхід Ірану та Іраку. 

Аналітики OPSGROUP попереджають про високий ризик випадкового ураження цивільних літаків засобами ППО або балістичними ракетами у разі початку активних бойових дій. Lufthansa та ITA Airways також припинили нічні польоти до Тель-Авіва та Аммана, щоб уникнути перебування екіпажів у зоні потенційного конфлікту.

Раптове закриття іранського неба свідчить про підготовку Тегерана до можливої масштабної воєнної ескалації. Виведення американського персоналу підтверджує, що Вашингтон серйозно сприймає іранські погрози та прагне мінімізувати втрати у разі нападу на бази в Катарі чи інших країнах Арабської затоки. Ситуація стає критичною, а ризик випадкової помилки в умовах підвищеної бойової готовності ППО загрожує повторенням трагедій із цивільними літаками в минулому.

Економічні наслідки для світової авіації вже відчутні: зміна маршрутів призводить до значних затримок та здорожчання пального. Проте головна небезпека полягає у переході конфлікту в фазу прямого воєнного зіткнення між Іраном та США. Ізоляція повітряного простору є провісником «великої гри», де цивільні перельоти стають заручниками геополітичних амбіцій, а Близький Схід знову опиняється на порозі масштабної катастрофи.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Крах мережі політичного ісламу: США визнали філії «Братів-мусульман» терористичними організаціями
Вашингтон заблокував активи угруповань в Єгипті, Йорданії та Лівані через зв'язки з ХАМАС та Хезболлою
Політика
Нова архітектура влади в Газі: від епохи ХАМАС до технократичного управління
Палестинський комітет готується перебрати владу в анклаві за підтримки Вашингтона та Каїра
Різне
Трамп закликав американців та союзників США покинути Іран
Близький Схід
Сирія на межі нового розколу: масові протести курдів через втрату Алеппо
Зіткнення на півночі Сирії загострюють розкол між новою владою та курдською автономією
Головні новини
Політика
Перший наземний конвой ВООЗ вирушив з Дубая до Лівану для порятунку життів
Медичні вантажі їдуть новим маршрутом через блокування морських і повітряних шляхів
Різне
Ізраїль відрізає південь Лівану: знищено мости через річку Літані
Авіаудари по Бейруту та руйнування інфраструктури поглиблюють гуманітарну кризу
Близький Схід
Саудівська Аравія пропонує рятівне коло світовому судноплавству
Порти Королівства стають "універсальним магазином" для кораблів на тлі блокади
Читайте в розділі
Різне
Ізраїль відрізає південь Лівану: знищено мости через річку Літані
Авіаудари по Бейруту та руйнування інфраструктури поглиблюють гуманітарну кризу
Різне
Колосальні витрати США та шок українських інструкторів: ціна війни на Близькому Сході
Американська ППО виявилася надто дорогою та вразливою для дешевих іранських дронів
Різне
Трамп вимагає повного роззброєння ХАМАС в Газі
Представники США передали палестинським бойовикам письмовий план здачі зброї
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.