Єгипет вимагає зупинки війни в Газі

Глава МЗС Єгипту закликав США сприяти негайному припиненню ізраїльського наступу

Міністр закордонних справ Єгипту Бадр Абдельаті під час телефонної розмови зі спеціальним посланцем президента США на Близькому Сході Стівом Уїткоффом закликав до негайного припинення воєнних дій Ізраїлю в секторі Газа. Він наголосив, що міжнародна спільнота має зосередитися на захисті прав палестинського населення, яке страждає, і забезпечити безперешкодне постачання гуманітарної допомоги до обложеного анклаву.

Абдельаті також заявив, що лише політичне врегулювання може стати основою справедливого та стійкого розв’язання конфлікту, пов’язаного з ізраїльською окупацією палестинських територій. За його словами, такий підхід відповідає баченню стабільного миру на Близькому Сході, яке раніше озвучував колишній президент США Дональд Трамп, повідомляє Еміратське інформаційне агентство в неділю.

Абдельаті є членом міністерського комітету, сформованого за підсумками Спільного надзвичайного арабо-ісламського саміту щодо ситуації в Газі. У неділю ізраїльська влада не дозволила цій делегації, до складу якої входили міністри закордонних справ Саудівської Аравії, Бахрейну, Йорданії та Єгипту, а також генеральний секретар Ліги арабських держав, відвідати окупований Західний берег і зустрітися з палестинськими посадовцями в Рамаллі.

Члени комітету засудили дії Ізраїлю, назвавши їх «високомірними» та розцінивши як спробу заблокувати будь-які зусилля щодо встановлення миру.

Зазначимо, що Єгипет, як один із ключових посередників у регіоні, продовжує наполягати на дипломатичному розв’язанні конфлікту та захисті прав мирного населення Гази.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Спроба делегації на чолі з Саудівською Аравією відвідати Західний берег переросла у дипломатичний конфлікт з Ізраїлем
Перешкоди Ізраїлю для проведення візиту ускладнюють зусилля США щодо нормалізації відносин між Саудівською Аравією та Ізраїлем
Різне
ХАМАС вимагає правок у мирному плані США щодо Гази, спецпредставник Трампа назвав відповідь «неприйнятним»
Палестинське угруповання хоче постійного припинення вогню та виведення військ, але Ізраїль і США не згодні з його умовами
Політика
США запропонували план припинення вогню в Газі на 60 днів
У межах угоди — звільнення заручників з обох боків та постачання гуманітарної допомоги
Політика
США повертаються до Дамаска: посол заявив про можливість миру між Сирією та Ізраїлем
Уперше з 2012 року над посольством США в Сирії знову піднято американський прапор, а новий спецпредставник по Сирії заявив про перспективи мирного врегулювання.
Головні новини
Дипломатія
Кінець 40-річної війни: парламент Туреччини погодив реінтеграцію курдських бійців
Анкара готує правову базу для остаточного роззброєння PKK та національного примирення
Політика
Рахунок на дні: Трамп оголосив Тегерану фінальний термін для ядерної угоди
Сполучені Штати дають іранському керівництву два тижні на капітуляцію або воєнний удар
Дипломатія
Сенатор Ліндсі Грем назвав Саудівську Аравію ключем до стабільності на Близькому Сході
Американський політик обговорив із Мухаммедом бін Салманом майбутнє регіону та права палестинців
Читайте в розділі
Політика
Рахунок на дні: Трамп оголосив Тегерану фінальний термін для ядерної угоди
Сполучені Штати дають іранському керівництву два тижні на капітуляцію або воєнний удар
Політика
ХАМАС висунув нові умови для відбудови Гази на тлі засідання Ради миру
Угруповання вимагає зняття блокади, ігноруючи власну роль у розпалюванні війни
Політика
Енергетичне відродження Лівії: західні гіганти витісняють російське паливо з ринку
Лівія успішно диверсифікує поставки бензину та дизелю через прозорі тендери
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.