"Єгипет не буде сидіти склавши руки": президент ас-Сісі звинуватив Ефіопію в повенях та погрожує наслідками

Каїр назвав дії Аддис-Абеби "нерозважливими" та звинуватив у спробі нав'язати свою волю

Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі виступив із надзвичайно жорсткою заявою, звинувативши Ефіопію в завданні шкоди Єгипту та Судану через відсутність координації в експлуатації греблі "Велике Ефіопське Відродження" (GERD). Він підкреслив, що його країна "не буде сидіти склавши руки" перед обличчям того, що відбувається.

Виступаючи на Каїрському водному тижні, ас-Сісі заявив, що недавні повені в Судані та Єгипті були спричинені "недисциплінованим управлінням греблею" з боку Ефіопії, яка випустила нерегулярні потоки води "без будь-якого повідомлення чи координації". Він назвав це результатом "відсутності політичної волі" та спробою "нав'язати доконаний факт", а також "неправдивими заявами про одноосібний суверенітет над річкою Ніл".

Єгипетський лідер нагадав, що протягом 14 років переговорів Каїр "щиро прагнув досягти зобов'язуючої юридичної угоди", але ці зусилля були зустрінуті "непоступливістю". Ас-Сісі закликав міжнародну спільноту, і особливо Африканський континент, "протистояти таким нерозважливим діям" та забезпечити регулювання стоку води.

Ця промова є найжорсткішою за останній час і свідчить про те, що терпіння Каїра добігає кінця. Звинувачуючи Ефіопію не просто в потенційній загрозі, а в уже завданій реальній шкоді (повенях), ас-Сісі підвищує ставки та намагається мобілізувати міжнародну підтримку. 

Його слова "Єгипет не буде сидіти склавши руки" є прямою, хоч і завуальованою, погрозою та попередженням про те, що якщо дипломатія не спрацює, Каїр може розглянути й інші варіанти для захисту своєї водної безпеки, яку він вважає екзистенційною. Це переводить багаторічний заморожений конфлікт у гарячу фазу, де ризик прямої конфронтації між двома найбільшими країнами Африки стає дедалі реальнішим.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
ЗМІ: Тисячі мешканців Гази повертаються додому
Політика
Переговори на тлі річниці трагедії: США, Катар та Туреччина долучаються до переговорів Ізраїлю та ХАМАС в Єгипті
Високопоставлені делегації намагаються досягти прориву у виконанні мирного плану Трампа
Різне
Крихкий мир в Алеппо: урядові сили та курди домовилися про перемир'я після смертельних зіткнень
Зіткнення в північній столиці Сирії призвели до жертв серед цивільних та військових, сторони звинувачують одна одну
Різне
Антиєгипетський протест у Дамаску викликав шквал обурення та заклики вигнати сирійських біженців
Невелика демонстрація спровокувала дипломатичний скандал та ксенофобську кампанію в Єгипті
Головні новини
Політика
Дональд Трамп змінив риторику щодо Ірану та відмовляється від нових військових ударів
Президент США вирішив зробити ставку на економічний тиск замість воєнної ескалації
Близький Схід
Радикалізація режиму в Ірані: колишній командир КВІР очолив Раду національної безпеки
Тегеран призначив Мохсена Резаї головним куратором агресивної зовнішньої політики
Різне
Черговий злочин хуситів: терористи атакували порт Моха в Ємені, є загиблі та поранені
Сили протиповітряної оборони збили понад десяток ворожих безпілотників
Читайте в розділі
Політика
Дональд Трамп змінив риторику щодо Ірану та відмовляється від нових військових ударів
Президент США вирішив зробити ставку на економічний тиск замість воєнної ескалації
Політика
Ізраїль відкинув американський мирний план щодо Гази попри поступки у питанні роззброєння ХАМАС
Вашингтон намагається переконати Беньяміна Нетаньягу погодитися на поетапний вихід військ
Політика
Суданський уряд готується до старту масштабного загальнонаціонального діалогу
Абдель Фаттах аль-Бурхан проводить консультації для формування перехідного уряду
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.