Дамаск повертається на військову арену: Сирія бере участь у саміті армій арабських країн

У Каїрі обговорюють роль штучного інтелекту в майбутньому збройних сил

Делегація Міністерства оборони Сирії бере участь у 29-й сесії глав тренувальних управлінь збройних сил арабських країн, що розпочалася в Каїрі. П'ятиденна конференція, організована Лігою арабських держав, має на меті посилити координацію між арміями регіону.

Сирійську делегацію очолює начальник Управління бойової підготовки сирійської армії генерал-майор Абдул Рахман ас-Сархан. Головною темою конференції заявлена "Роль штучного інтелекту в розвитку майбутніх можливостей збройних сил та його вплив на операції та навчання". На відкритті було наголошено на зростаючій ролі ШІ у плануванні, підтримці військових операцій та його використанні в сучасних системах озброєнь.

За словами представника Ліги арабських держав, мета конференції — підготувати рекомендаційні дослідження для покращення навичок військовослужбовців та підвищення кваліфікації керівників тренувальних управлінь.

Участь сирійської військової делегації в такому представницькому заході є знаковою подією, що символізує поступове повернення Дамаска до "арабської родини" не лише на політичному, а й на військовому рівні. Після понад десятиліття ізоляції, спричиненої громадянською війною, нове керівництво Сирії демонструє готовність до реінтеграції у загальноарабські структури безпеки.

Сам факт обговорення штучного інтелекту, а не лише традиційних методів ведення війни, свідчить про прагнення арабських армій модернізуватися та відповідати викликам сучасності. Для Сирії, армія якої вела тривалу і виснажливу війну переважно конвенційними методами, це можливість отримати доступ до нових знань та технологій. Водночас це політичний сигнал: Дамаск показує, що він знову є повноцінним гравцем, здатним брати участь у формуванні майбутньої архітектури безпеки Близького Сходу.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
Судан: обіцянки миру та санкції за звірства в Дарфурі
Влада Судану готова до переговорів, а ЄС вводить санкції проти лідерів RSF
Економіка
Київ будує нові альянси: Сибіга провів переговори з Сирією та Конго
На полях саміту Food from Ukraine Київ зміцнює зв'язки з країнами Глобального Півдня
Близький Схід
Візит, що руйнує довіру: Нетаньягу проінспектував війська на території Сирії
Дамаск та ООН засудили поїздку як грубе порушення суверенітету
Дипломатія
Голанський камінь спотикання: Переговори між Сирією та Ізраїлем зайшли в глухий кут
Дамаск вимагає повного виведення військ, Тель-Авів відмовляється залишати Голани
Головні новини
Політика
Президент Лівану закликав Іран припинити втручання та використання країни для торгу зі США
Джозеф Аун вимагає від бойовиків Хезболли негайно обрати дипломатичний шлях
Дипломатія
Японія та Саудівська Аравія посилюють співпрацю на тлі іранської агресії
Ер-Ріяд та Токіо розширюють партнерство в межах стратегії Vision 2030
Різне
Загибель сьомого миротворця ООН у Лівані не зупинить місію UNIFIL до кінця року
Керівництво ООН вимагає припинити знищення цивільних та військових
Читайте в розділі
Дипломатія
Японія та Саудівська Аравія посилюють співпрацю на тлі іранської агресії
Ер-Ріяд та Токіо розширюють партнерство в межах стратегії Vision 2030
Дипломатія
Бахрейн і Кувейт засудили ракетний терор Ірану після обстрілу військових баз США
Арабські держави звинуватили Тегеран у грубому порушенні суверенітету
Дипломатія
Ердоган зустрівся з лідером Судану на тлі масового використання турецької зброї в Африці
Анкара постачає армії Аль-Бурхана бойові дрони в обхід західних санкцій
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.