14 пунктів мирного плану Трампа: США висунули Ірану умови повної капітуляції

Вашингтон обіцяє зняти всі санкції в обмін на ліквідацію ядерної та ракетної загроз

Видання Times of Israel оприлюднило деталі стратегічного плану Дональда Трампа щодо врегулювання конфлікту з Іраном, який складається з п'ятнадцяти пунктів. Наразі стали відомі чотирнадцять ключових умов, що фактично вимагають від Тегерана повної відмови від його нинішньої геополітичної стратегії в обмін на економічне виживання.

Ядерна демілітаризація є основою плану: Іран має розформувати об'єкти в Натанзі, Ісфахані та Фордо, а також назавжди відмовитися від збагачення урану. Усі накопичені 450 кілограмів урану, збагаченого до 60%, Тегеран повинен негайно передати під контроль МАГАТЕ. Агентство отримає повну прозорість та право безперешкодного нагляду за всіма процесами всередині країни.

Другий блок вимог стосується регіональної експансії та озброєнь: Іран зобов'язаний припинити фінансування, керівництво та озброєння своїх проксі-угруповань. Ракетна програма режиму буде жорстко обмежена за кількістю та дальністю, а використання ракет дозволятиметься виключно для самооборони. Ормузька протока повинна отримати статус вільного міжнародного морського коридору, що функціонує без жодних перешкод.

В обмін на ці поступки США пропонують повне зняття всіх міжнародних санкцій та допомогу у розвитку цивільної ядерної енергетики, включаючи генерацію електрики на АЕС Бушер. Проте Вашингтон залишає за собою право миттєво повернути всі обмеження у разі порушення будь-якої з умов договору. Цей план є ультимативною спробою переформатувати Близький Схід без застосування повномасштабної сили на землі.

Ця ініціатива є класичним прикладом політики максимального тиску, де Тегерану пропонують вибір між демонтажем режиму та фізичним знищенням інфраструктури. Для України реалізація цього плану матиме критичне значення, адже припинення роботи іранського ВПК та його проксі-мереж автоматично обнулить військову підтримку Росії з боку Тегерана.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
Ізраїль готується узаконити смертну кару для палестинців: Кнесет на порозі ухвалення ганебного закону
Уряд на чолі з Бен-Гвіром проштовхує дискримінаційну норму, що порушує всі міжнародні стандарти
Різне
Ірак офіційно дозволив проіранським бойовикам застосовувати силу у відповідь на атаки
Багдад легітимізує діяльність Сил народної мобілізації на тлі загострення конфлікту
Дипломатія
Саудівська Аравія та ОАЕ готові вступити у війну проти Ірану
Найбільші монархії Затоки готові приєднатися до військової коаліції для нейтралізації Тегерана
Близький Схід
Катар закликає до повного перегляду системи безпеки Арабської затоки
Доха підтримує дипломатичний діалог між США та Іраном, проте не виступає посередником
Головні новини
Іслам в Україні
Арабська рада в Україні стала голосом солідарності на форумі «Єдність під спільним небом»
Мохаммад Фараджаллах відзначив нову еру міжнаціональної злагоди
Українські новини
Понад 600 учасників та 50 громад: фоторепортаж із масштабного форуму національних меншин у Києві
Арабська рада в Україні долучилася до оприлюднення фотозвіту ДЕРС
Українські новини
Форум національних меншин у Києві став символом солідарності та міжкультурного діалогу
Мохаммад Фараджаллах та «Україна по-арабськи» долучилися до заходу ДЕРС
Читайте в розділі
Дипломатія
Світ в очікуванні нафтового дива: Трамп обіцяє розблокувати Ормузьку протоку вже сьогодні
Марко Рубіо анонсував прорив у переговорах із Тегераном під час візиту до Індії
Дипломатія
Ердоган та Трамп узгодили кроки щодо примирення з Іраном перед самітом НАТО в Анкарі
Американський лідер назвав президента Туреччини «жорстким, але надійним союзником»
Дипломатія
Тегеран офіційно підтвердив вірність Хезболлі та висунув умови перемир'я в Лівані
Іранський мирний план передбачає обов'язкове припинення вогню для бойовиків
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.