Вашингтон висунув Ірану жорстку умову: морський рекет унеможливить будь-яку мирну угоду

Марко Рубіо назвав іранські збори в Ормузькій протоці незаконним шантажем усього світу

Державний секретар США Марко Рубіо офіційно заявив, що впровадження Тегераном системи платних зборів в Ормузькій протоці зробить підписання будь-якої дипломатичної угоди неможливим. Він підкреслив, що спроба встановити фінансовий контроль над міжнародною водною артерією є абсолютно незаконною та загрожує глобальній економіці.

Очільник Держдепартаменту відзначив певний прогрес у непрямих переговорах, проте закликав до стриманого оптимізму через внутрішню розколотість іранського режиму. Вашингтон покладає великі надії на посередницьку місію командувача армії Пакистану, який сьогодні прибуває до Тегерана для просування мирного плану.

Рубіо також висловив різке невдоволення позицією союзників по НАТО, які відмовилися підтримати воєнну кампанію США та Ізраїлю проти Ірану. Навіть без прямої участі авіації у бойових діях, європейські партнери продовжують демонструвати пасивність, що викликає роздратування в адміністрації Трампа.

Наразі американська сторона уважно стежить за дипломатичними маневрами Пакистану, намагаючись знайти вихід із воєнного глухого кута. Головною метою Білого дому залишається відновлення свободи навігації в Арабській затоці без додаткових фінансових поступок на користь КВІР (Корпус вартових ісламської революції).

Ультиматум Рубіо щодо морських зборів свідчить про намір США перекрити іранському режиму останню можливість легалізувати доходи від морського піратства. Проте жорстка критика на адресу НАТО викриває глибоку кризу всередині Західного альянсу, де стратегічна нерішучість Європи фактично дарує Тегерану час для подальшого зміцнення позицій в Ормузькій протоці.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Політика
Трамп підтвердив непохитність безпекових гарантій США для Бахрейну
Американський лідер відзначив стійкість Манами перед обличчям іранської агресії
Різне
Верховний лідер Ірану заборонив вивозити з країни збагачений уран
Політика
Іран заявив претензії на морські води ОАЕ
Дипломатія
США готують фінальне підписання ядерної угоди з Саудівською Аравією попри критику демократів
Вашингтон та Ер-Ріяд укладуть багатомільярдний пакт про розвиток атомної енергетики
Главные новости
Разное
Израиль и «Хезболла» договорились прекратить огонь
Разное
В Киеве по случаю 25-летия исторического визита Папы Иоанна Павла ІІ презентовали памятную почтовую марку
Виктор Еленский: РФ и ее спецслужбы делали все, чтобы сорвать визит Иоанна Павла ІІ в Украину
Происшествия
ООН отчитывается о катастрофических условиях в Газе спустя 7 месяцев после принятия мирного плана
Гуманитарная помощь не спасает палестинцев от систематического выживания в разрушенном анклаве
Читайте в разделе
Дипломатія
Иран ставит под угрозу срыва мирное соглашение с США из-за ливанского ультиматума
Тегеран требует от Израиля вывести войска из Ливана, несмотря на отказ Тель-Авива
Политика
Ирак выбирает парламент на фоне апатии и призывов к бойкоту
Ожидается рекордно низкая явка, что ставит под сомнение легитимность будущей власти
Дипломатія
Франция предлагает помощь в обеспечении безопасного распределения продовольствия в Газе
Франция и Европа готовы способствовать безопасности распределения продовольствия в Газе на фоне роста жертв среди гражданских
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.