Трамп скасовує більшість санкцій США проти Сирії

Президент США Дональд Трамп підписав указ про припинення економічних санкцій проти Сирії, виконавши обіцянку новому тимчасовому лідеру країни

Президент США Дональд Трамп підписав указ, що припиняє більшість економічних санкцій США проти Сирії. Цей крок є виконанням його обіцянки, даної новому тимчасовому лідеру країни. Прессекретар Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що цей крок має на меті "сприяти та підтримувати шлях країни до стабільності та миру".

Виконуючий обов'язки заступника міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Бред Сміт пояснив, що указ покликаний "завершити ізоляцію країни від міжнародної фінансової системи, підготувавши ґрунт для світової торгівлі та стимулюючи інвестиції від її сусідів у регіоні, а також від Сполучених Штатів".

Важливо зазначити, що ці дії не скасовують санкції, накладені на поваленого колишнього президента Башара Асада, його найближчих помічників, членів родини та чиновників, які були визнані винними у порушеннях прав людини, причетності до торгівлі наркотиками або до сирійської програми хімічної зброї. Ці санкції, відомі як санкції відповідно до Закону Цезаря, можуть бути скасовані лише законом.

Указ також скасовує надзвичайний стан, запроваджений колишнім президентом Джорджем Бушем-молодшим у відповідь на окупацію Сирією Лівану та її програми розробки зброї масового знищення та ракет. Було скасовано п'ять інших попередніх указів, пов'язаних із Сирією. Санкції, спрямовані проти терористичних груп та виробників і продавців амфетаміноподібного стимулятора "Каптагон", залишаться чинними.

Трамп зустрівся з тимчасовим лідером Сирії Ахмедом Аль-Шарою в Саудівській Аравії у травні, де пообіцяв зняти санкції та розглянути можливість нормалізації відносин. Цей крок є значною зміною у політиці США щодо Сирії. Європейський Союз також скасував майже всі свої санкції щодо Сирії. Проте деякі обмеження залишаються, оскільки США все ще вважають Сирію державою-спонсором тероризму, а групу, очолювану Аль-Шарою, – іноземною терористичною організацією.

Рішення адміністрації Трампа про скасування більшості економічних санкцій проти Сирії є прагматичним визнанням нової геополітичної реальності в країні та регіоні. Це крок від політики максимального тиску до спроби залучити Сирію до міжнародної фінансової системи, що може сприяти її економічному відновленню та стабілізації. Особливо важливим є той факт, що це відбувається після зустрічі Трампа з новим тимчасовим лідером Сирії та європейськими партнерами, що свідчить про скоординовані зусилля щодо деескалації та нормалізації. 

Однак, збереження санкцій щодо конкретних осіб та організацій, пов'язаних з порушеннями прав людини та тероризмом, вказує на обережний підхід. Цей крок, ймовірно, буде сприйнятий по-різному: одні бачитимуть у ньому можливість для миру та відновлення, інші – поступку перед режимом. У будь-якому випадку, це значно змінить ландшафт для міжнародної взаємодії з Сирією.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Дипломатія
Іран вручив ноту протесту Україні
Близький Схід
Ізраїль: Голанські висоти залишаться частиною держави у будь-якій мирній угоді з Сирією
Міністр закордонних справ Ізраїлю Ґідеон Саар заявив, що Голанські висоти, захоплені у 1967 році, залишатимуться ізраїльською територією навіть за умови укладення миру з Сирією
Економіка
Світові ціни на нафту знижуються: вплив ОПЕК+ та Близького Сходу
Ціни на нафту падають на тлі можливого збільшення поставок ОПЕК+ та послаблення геополітичних ризиків на Близькому Сході
Політика
Сирія розриває угоду з Росією щодо порту Тартус, обираючи Dubai Ports World
Дамаск анулював контракт з російською компанією «Стройтрансгаз», звинувативши її у порушеннях, та передає управління ключовим портом еміратській компанії
Главные новости
Разное
Египет: Поощрение возвращения сирийских беженцев на фоне смены приоритетов
Египет смягчает правила для выезда, стимулируя добровольное возвращение сирийских беженцев на фоне нормализации ситуации в Сирии
Разное
Саудовская Аравия, Кувейт налаживают партнерство в сфере ИИ для развития управления, инноваций
Саудовская Аравия и Кувейт заключили партнерство для развития управления и инноваций в сфере ИИ
Экономика
Оман запускает Программу космических акселераторов для развития инноваций и стартапов в космическом секторе
Инициатива направлена на поддержку местных стартапов в разработке космических решений и услуг
Читайте в разделе
Дипломатія
Франция предлагает помощь в обеспечении безопасного распределения продовольствия в Газе
Франция и Европа готовы способствовать безопасности распределения продовольствия в Газе на фоне роста жертв среди гражданских
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.