США вводять санкції проти Судану через застосування хімічної зброї

Санкції США проти уряду Судану набули чинності через використання хімічної зброї в громадянській війні

Санкції США проти уряду Судану набули чинності. Вашингтон стверджує, що військові Хартума застосовували хімічну зброю під час кривавої громадянської війни минулого року. Ці санкції, які включають обмеження на американський експорт, продаж зброї та фінансування уряду в Хартумі, залишатимуться в силі щонайменше один рік, згідно з повідомленням уряду США, опублікованим у п'ятницю у Федеральному реєстрі. 

Допомога Судану буде припинена, за винятком "термінової гуманітарної допомоги та продовольчих чи інших сільськогосподарських товарів або продуктів".

Держдепартамент США раніше закликав уряд Судану "припинити будь-яке застосування хімічної зброї та виконувати свої зобов'язання" відповідно до Конвенції про хімічну зброю. Газета The New York Times у січні повідомила, що суданські військові принаймні двічі застосовували хімічну зброю, схожу на хлорний газ, у віддалених районах у війні з парамілітарними Силами швидкої підтримки (RSF). 

Хартум заперечує використання хімічної зброї. На практиці вплив санкцій буде обмеженим, оскільки і військовий лідер Судану Абдель Фаттах аль-Бурхан, і його супротивник Мохамед Хамдан Дагло (лідер RSF) вже перебувають під санкціями США.

Боротьба за владу між армією та RSF переросла в повномасштабну війну у квітні 2023 року, що мало руйнівні наслідки для і без того бідної країни. Конфлікт призвів до загибелі десятків тисяч людей та переміщення 13 мільйонів, створивши те, що Організація Об'єднаних Націй називає найгіршою гуманітарною кризою у світі.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Політика
Трамп закликає до угоди про війну в Газі на тлі ознак прогресу
Президент Трамп виступає за негайне припинення вогню в Газі, оскільки сторони наближаються до угоди
Дипломатія
Оман у центрі уваги: спроба відновити посередництво між США та Іраном
Султанат знову розглядається як ключовий дипломатичний міст для проведення прямих переговорів між Вашингтоном і Тегераном
Дипломатія
Діалог США-Пакистан: Шлях до тривалого миру між Ізраїлем та Іраном
Вашингтон та Ісламабад обговорили співпрацю у сприянні стабільності на Близькому Сході після нещодавнього перемир'я
Дипломатія
Майбутні переговори США-Іран: транзакційна угода та невирішені питання
Після перемир'я між Іраном та Ізраїлем США готуються до переговорів з Тегераном, пропонуючи послаблення санкцій в обмін на дипломатичний прогрес
Главные новости
Дипломатия
Переговоры в Каире: Хамас и Египет обсуждают создание Административного комитета для Газы
Стороны планируют сформировать орган из 15 независимых деятелей для управления и восстановления анклава
Разное
Гуманитарная миссия надежды: Саудовская Аравия расширяет помощь в зонах глобальных конфликтов
Агентство KSrelief реализовало более 4000 проектов для поддержки наиболее уязвимых сообществ мира
Политика
Ирак выбирает путь к энергетической зависимости на фоне прекращения поставок иранского газа
Багдад планирует развитие собственной генерации для преодоления дефицита электроэнергии
Читайте в разделе
Політика
Ливия в ООН: Хватит быть полем битвы, верните нам наш суверенитет
Глава Президентского совета представил план из четырех пунктов для выхода из кризиса
Політика
Германия поддержит резолюцию ООН о двух государствах, но не признает Палестину
Берлин занимает осторожную позицию, пытаясь сбалансировать поддержку Израиля и международное право
Політика
"Экзистенциальная угроза": Египет обратился в СБ ООН из-за гигантской плотины Эфиопии
Каир рассматривает односторонние действия Аддис-Абебы как прямую угрозу своей национальной безопасности
Выбор читателей
Политика
Ирак выбирает путь к энергетической зависимости на фоне прекращения поставок иранского газа
Багдад планирует развитие собственной генерации для преодоления дефицита электроэнергии
Дипломатия
Переговоры в Каире: Хамас и Египет обсуждают создание Административного комитета для Газы
Стороны планируют сформировать орган из 15 независимых деятелей для управления и восстановления анклава
Медицина
Грань выживания: израильский запрет на деятельность Врачей без границ угрожает тысячам жизней в Газе
Пациенты больницы Нассер боятся остаться без медицинской помощи уже с марта
Разное
Гуманитарная миссия надежды: Саудовская Аравия расширяет помощь в зонах глобальных конфликтов
Агентство KSrelief реализовало более 4000 проектов для поддержки наиболее уязвимых сообществ мира
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.