США: Призупинення співпраці Ірану з МАГАТЕ "неприпустиме"

Держдеп США засудив рішення Тегерана про припинення співпраці з ядерним наглядовим органом ООН

Призупинення Іраном співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) є "неприпустимим", заявила в середу речниця Держдепартаменту США Теммі Брюс. Тегеран офіційно призупинив свою співпрацю з МАГАТЕ після безпрецедентних ізраїльських та американських ударів по його ядерних об'єктах у червні.

"Ми назвемо це неприпустимим, що Іран вирішив призупинити співпрацю з МАГАТЕ в той час, коли у нього є вікно можливостей, щоб змінити курс і вибрати шлях миру та процвітання", – заявила Брюс на брифінгу у Вашингтоні.

Вашингтон підтримав зусилля Ізраїлю з пошкодження ядерної програми Ірану, бомбардувавши три ядерні об'єкти в ніч з 21 на 22 червня. Президент Трамп з тих пір попередив, що накаже нові авіаудари, якщо Тегеран спробує отримати ядерну зброю. Ісламська Республіка завжди заперечувала, що прагне розробити атомну зброю.

Брюс заявила, що Іран повинен без зволікань співпрацювати з МАГАТЕ, включаючи надання "інформації, необхідної для з'ясування та вирішення давніх питань щодо незадекларованих ядерних матеріалів в Ірані, а також надання необмеженого доступу до свого нещодавно оголошеного збагачувального об'єкта". Вона повторила: "Іран не може і не буде мати ядерної зброї".

Заява США про "неприпустимість" призупинення Іраном співпраці з МАГАТЕ відображає зростаючу міжнародну стурбованість щодо ядерної програми Тегерана. Це рішення Ірану, прийняте у відповідь на спільні американо-ізраїльські удари, створює додаткові перешкоди для моніторингу його ядерної діяльності. Вашингтон наполягає на негайному відновленні співпраці та наданні повної інформації та доступу до об'єктів. Ця ситуація підкреслює загострення напруженості та ризики подальшої ескалації, оскільки США чітко заявляють про свою рішучість не допустити володіння Іраном ядерною зброєю.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Дипломатія
Україна та Єгипет: Розширення співпраці та пошук миру
Володимир Зеленський та Абдель Фаттах Ас-Сісі обговорили підтримку миру, продовольчу безпеку та торговельні зв'язки
Дипломатія
Хезболла під тиском: США вимагають роззброєння до листопада
США тиснуть на Хезболлу щодо роззброєння до листопада в обмін на припинення операцій Ізраїлю
Політика
Багдад віддаляється: Іран втрачає вплив в Іраку?
Іран занепокоєний можливістю втрати стратегічних позицій в Іраку через посилення суверенітету Багдада та тиск США
Політика
ХАМАС заявляє про готовність до перемир'я, що веде до закінчення війни
ХАМАС готовий до угоди про припинення вогню, яка б повністю завершила війну в Газі
Главные новости
Ближний восток
Рекордное потепление: Ближний Восток и Северная Африка пережили самый жаркий год в истории
Температура растет вдвое быстрее мирового показателя, угрожая миллионам людей
Экономика
Турция отказывается от долгосрочных контрактов с "Газпромом" в пользу СПГ из США
Анкара инвестирует в американскую газовую инфраструктуру, чтобы уменьшить зависимость от России
Политика
"Будущее Сирии — в руках сирийцев": Совбез ООН завершил исторический визит в Дамаск
Делегация пообещала поддержку, подчеркнув необходимость диалога и восстановления
Читайте в разделе
Різне
Во Львове прошла конференция об истории оккупации Палестины
Різне
ООН: Израиль блокирует поставки топлива, необходимого для перекачки воды в северную часть Газы
Різне
Воюющие стороны в Судане подписали соглашение во избежание причинения вреда гражданским лицам: Al Arabiya
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.