США готуються до евакуації персоналу посольства в Багдаді на тлі зростання напруги

На тлі погіршення відносин з Іраном та попереджень про можливу ескалацію, Сполучені Штати вживають заходів безпеки, що сигналізують про високі ризизи для регіону

Державний департамент США готується віддати наказ про евакуацію всього некритичного персоналу з посольства США в Багдаді через потенційну загрозу регіональних заворушень. Про це в середу повідомили два американських чиновники. Посольство в Багдаді вже працює з обмеженим штатом, тому наказ не торкнеться значної кількості співробітників. 

Проте, відомство також дозволяє виїзд некритичного персоналу та членів їхніх сімей з Бахрейну та Кувейту, надаючи їм можливість покинути ці країни. За словами іншого американського чиновника, Пентагон готовий надати підтримку у можливій евакуації американського персоналу з посольства США в Багдаді.

Ці плани не були оприлюднені офіційно, і чиновники говорили на умовах анонімності. Проте, напруга в регіоні зростає протягом останніх днів, особливо на тлі того, як переговори між США та Іраном щодо його ядерної програми, що швидко розвивається, зайшли в глухий кут.

Зазначимо, що паралельно з цим, Організація морських торговельних операцій Великої Британії (UKMTO) у середу випустила консультативну записку, в якій йдеться про зростання напруженості на Близькому Сході, що може призвести до ескалації військової активності, яка матиме прямий вплив на моряків. UKMTO порадила суднам дотримуватися обережності під час проходження через Перську затоку, Оманську затоку та Ормузьку протоку. 

Хоча UKMTO не уточнила характер підвищення напруженості, британська компанія морської безпеки Ambrey окремо заявила, що "судна, пов'язані з Ізраїлем, оцінюються як такі, що піддаються підвищеному ризику відповідних військових дій". Також було зазначено, що "істотна підтримка США наступальних дій Ізраїлю підвищить ризик для американських суден та суден, що перевозять американські вантажі". Ці застереження свідчать про серйозне погіршення безпекової ситуації в регіоні, що викликає занепокоєння щодо можливого масштабного конфлікту.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Політика
Оман прийме шостий раунд ядерних переговорів між Іраном та США: напруга зростає
На тлі ескалації в регіоні, дипломатичні зусилля поновлюються з надією на стримування ядерної програми Ірану, що швидко розвивається
Політика
Іран погрожує завдати ударів по американських базах у регіоні в разі військового конфлікту
Заява міністра оборони Ірану пролунала напередодні нового раунду ядерних переговорів, підкреслюючи зростання напруженості
Різне
Перед виборами Судані шукає підтримки сунітів, щоб компенсувати невдоволення курдів
Обіцянки розвитку особливо актуальні у провінціях з більшістю сунітів, які стикалися з постійною маргіналізацією після 2003 року
Політика
Трамп заявив про участь Ірану в переговорах щодо обміну заручників у Газі
Президент США повідомив про можливу роль Тегерана у посередництві між Ізраїлем та ХАМАС
Главные новости
Дипломатия
"Наше терпение на исходе": Турция угрожает SDF новой военной операцией в Сирии
Глава МИД Турции заявил, что Анкара не хочет прибегать к военным средствам, но...
Политика
"Гонка искусственного интеллекта": Катар вступает в борьбу с Саудовской Аравией и ОАЭ
Доха делает ставку на дешевую энергию, но сталкивается с нехваткой кадров и технологическими ограничениями
Происшествия
Генсек ООН призвал к сдержанности в Йемене после захвата юга сепаратистами
Гутерриш также осудил удержание хуситами сотрудников ООН
Читайте в разделе
Різне
На востоке Турции снегопады заблокировали более 20 дорог
Різне
Во Львове прошла конференция об истории оккупации Палестины
Різне
ООН: Израиль блокирует поставки топлива, необходимого для перекачки воды в северную часть Газы
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.